Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Taisto Noor toob Vanemuises lavale Rossini “Abieluveksli”

30.09.2006 16:59

Vanemuise teatri väikeses majas esietendub laupäeval, 30. septembril Gioachino Rossini koomiline ooper "Abieluveksel", mille lavastaja on Taisto Noor ning muusikaline juht ja dirigent Lauri Sirp.

Vanade meeste kasuahnus ja tiirasus on pilkeobjektina leidnud laia kasutamist läbi kogu ooperiajaloo. Inglasest kaupmees Mill saab rikkalt kanada kaupmehelt Slookilt kirja, kus viimane teatab kavatsusest leida endale Euroopast naine, ning kirjeldab, missugune peab tema tulevane abikaasa välimuse ja iseloomu poolest olema.
Mill otsustab Slookile anda oma tütre Fanny, kes aga armastab varanduseta noormeest Eduardo Milforti ning ei soovi olla kauplemise objektiks. Armunud otsustavad teenrite Nortoni ja Clarina abiga kasuahnet vanameest ninapidi vedada.
"Abieluveksli" kunstnikutöö tegi Marge Martin.
Ooperilavastuses laulavad Atlan Karp, Merle Jalakas, Kristina Vähi, Roland Liiv, Taavi Tampuu, Märt Jakobson, Karmen Puis jt. Kaastegev on Vanemuise sümfooniaorkester.

Vanemuise teatri ooperisolist Taisto Noor on varem lavastanud Puccini "Õde Angelica" ja "Gianni Schicchi", Donizetti "Don Pasquale" ja "Lucia di Lammermoori", Verdi "La Traviata" ja "Falstaffi" ning Menotti "Telefoni".

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
[email protected]
www.vanemuine.ee