Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tähtpäevade kalender 2007

28.12.2006 11:10

Valminud on internetiversioonis eesti teatri- ja muusikateemaline tähtpäevade kalender 2007. Kalender asub Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi kodulehel aadressil http://kalender.tmm.ee.

Teist aastat järjest annab muuseum tähtpäevade kalendrit välja internetiversioonis, kuna see on laiemale avalikkusele kättesaadavam ning võimaldab suuremaid pildi- ja tekstimaterjalide kasutamisi.

Kalendris on välja toodud Eesti kultuurile oluliste muusika- ja teatritegelaste juubelitähtpäevad 2007. aastal ning tähtsamad faktid läbi ajaloo. Olulised tähtpäevalised on Priit Põldroos, Vootele Veikat, Olga Mikk-Krull, Mikk Mikiver, Salme Reek, Rein Aren, Silvia Laidla, Lembit Ulfsak, Luule Komissarov, Laine Mesikäpp, Neeme Järvi jt.

2007. aastal tähistatakse ka Heino Elleri 120. sünniaastapäeva. Olles Elleri pärandi omanik ja ka Elleri nim. preemia väljaandja, valmistab muuseum juba ette tähtpäeva tähistamist erinevate sündmustega. Kalendris oleme jätkanud ka traditsiooni tutvustada iga kuu juures ühte teatrikunstniku tööd.
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum alustas Tähtpäevade kalendri väljaandmist 2004. aastal. Kahel esimesel aastal olid need trükitud seinakalendrina.  

Head külastamist!

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12, Tallinn 10146
Info tel. 64 42 132
[email protected]