Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tähtede paraad tantsupäeva galal Estonias

29.04.2008 11:45

29. aprillil ja 3. mail  tähistab Rahvusooper Estonia Rahvusvahelist tantsupäeva suurejoonelise tantsuprogrammiga, kus esimeses ja kolmandas osas esinevad Estonia balletisolistid Marina Chirkova ja Vladimir Arhangelski ning külalised Marina Antonova ja Guy Albouy (Saksamaa), Mai Komori ja Ville Mäki (Soome), Olga Esina ja Vladimir Shishov (Austria), Corinne Verdeil ja Rainer Krenstetter (Saksamaa) ning Viktorija Jansone (Läti).

Õhtu teises osas tuleb Eestis esmakordselt ettekandele ühe maailma tunnustatuma ja originaalsema koreograafi Nils Christe (Holland) lühiballett „Enne öö saabumist“. Ballett valmis 1985. aastal Rudolf Nurejevi tellimusel ning esietendus Pariisi Ooperiteatris. Nils Christe koreograafia peegeldab tšehhi helilooja Bohuslav Martinù II maailmasõja eelõhtul kirjutatud muusikas peituvaid tundeid. Teose väljenduslaad on terav, dramaatiliselt erutav ja helide tulv ei peatu hetkekski. Rikkalikud meloodiad nõuavad kirglikult õigust vabadusele. Etenduse kunstnikuks on Keso Dekker Hollandist. Solistid: Marika Muiste, Artjom Maksakov, Heidi Kopti, Maksim Tšukarjov, Eve Andre, Sergei Upkin jt.

Kolmandas osas on lisaks üksiknumbritele kavas Maurice Raveli armastatud „Boléro“, millele on koreograafia loonud Tiit Härm. Tantsib Rahvusooper Estonia balletitrupi meesrühm ja soleerib Viktorija Jansone Lätist.

Rahvusvahelist tantsupäeva on UNESCO rahvusvahelise teatriinstituudi tantsukomitee eestvedamisel tähistatud alates 1982. aastast. Tantsupäeva eesmärgiks on väärtustada tantsukunsti ning ületada poliitilised, kultuurilised ja rahvuslikud barjäärid tantsukeele abil.

Ülla Veerg
Rahvusooper Estonia/Estonian National Opera
Avalike suhete ja turundusteenistuse juht/
Head of the PR and Marketing Department
[email protected]
tel. +372 683 1242
fax +372 683 1299
GSM +372 501 2508
www.opera.ee
Estonia pst. 4, 10148 Tallinn, Estonia