Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tähistatakse laste- ja noorteteatri päeva

20.03.2008 10:57

Neljapäeval, 20. märtsil ootavad ASSITEJ Eesti Keskus ja VAT Teater kõiki lapsi koos vanematega teatrisse, et tähistada üheskoos rahvusvahelist laste- ja noorteteatri päeva. Rahvusraamatukogu teatrisaalis annavad tasuta etendusi Emajõe Suveteater, Teater Tuuleveski ja VAT Teater, samas kuulutatakse välja ka selleaastase Tähelepanuteatri preemia laureaat.

Laste- ja noorteteatri päev algab kell 11 Emajõe Suveteatri etendusega "Väike hea kurat", mis on mõeldud lastele alates 4. eluaastast. Kell 14.30 jätkab Tuuleveski teater venekeelse etendusega "Petja ja hunt". Päeva lõpetab kell 18 VAT Teater noortele suunatud lavastusega "Kas sulle meeldib porno?". Etendused on tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine aadressil [email protected] või telefonil 6450959; 5064605.

ASSITEJ Eesti Keskus on ülemaailmse laste- ja noorteteatreid ühendava organisatsiooni esindaja Eestis. Alates eelmisest aastast annab keskus laste- ja noorte oma teatripäeva raames välja Tähelepanuteatri preemia, mis tõstab esile üht möödunud aasta silmapaistvaimat laste- või noortelavastust, teatritruppi või teatritegijat. NB-preemia eesmärk on väärtustada professionaalsete teatritegijate tähelepanelikku, hoolivat, loominguliselt julget ja ausat suhet noorde vaatajasse.

Infot lasteteatripäeva kohta saab ASSITEJ Eesti Keskuse ja VAT Teatri kodulehtedelt www.assitej.ee / www.vatteater.ee ja tel 56 601 694, Katrin Nielsen.

Eesti Nuku- ja Noorsooteater autasustab samal päeval kell 17.00 Köismäe tornis näidendivõistluse PÖÖNING parimaid noori näitekirjanikke. Lisaks auhindamisele loevad Nuku- ja Noorsooteatri ning Noortestuudio näitlejad katkendeid noorte kirjanike näidenditest. Juba viiendat aastat korraldatav näidendivõistlus toimus kolmes vanuserühmas: Põngerpööning (kuni 10-aastased), Gninööppööning (11-15-aastased) ja Tiippööning (16-22-aastased pöönijad).

Sel aastal toimus Pööning koostöös heategevusprojektiga „KäsiKäes“, mille raames on välja antud noortele suunatud seksuaalkasvatuslik ja võimalikku riskikäitumist ennetav raamat ja DVD „Mina. Sina. Mina“. Nii oli noorimale vanuserühmale näidendivõistlus endiselt vabal teemal, kahte vanemat vanuserühma aga oodati kirjutama teemal „Mina. Sina. Seks. Meie“, mis põhineks noore autori või tema lähedastega juhtunul.

Näidendvõistlus Pööning on kasvatanud aasta aastalt osalejate arvu ja näidendite taset. Eelnevalt on võistlusnäidenditest publikuni jõudnud 2005. aasta grand prix võitja Kristiina Jalasto "Kui mind ei oleks, oleks maailm teine" Eesti Raadioteatris 2006. aastal. 2007. aastal jõudis Eesti Nuku- ja Noorsooteatris lavale „Põlev Pööning”, mis tõi vaatajateni valiku kolme aasta parimatest Pööningu näidenditest: 10aastase Priit Põldma „Koerad”, 16aastase Maili Lehtpuu „Koristajad” ja 20aastase Kristiina Jalasto "Kui mind ei oleks, oleks maailm teine". Neist Priit Põldma „Koerad“ osales eelmisel kuul edukalt Soomes Oulus noorteteatrite festivalil.

Näidendeid hindas žürii koosseisus Ene Paaver, Kristiina Jalasto, Vahur Keller, Reeda Toots, Laura Nõlvak, Taavi Tõnisson, Andres Roosileht, Priit Hummel, Anna-Liisa Õispuu ja Kati Kuusemets.

Lisainfo näidendivõistluse kohta:
Anna-Liisa Õispuu 
kirjandustoimetaja
+372 6679 518
+372 5021654
Eesti Nuku- ja Noorsooteater
Lai 1, Tallinn 10133
www.nukuteater.ee www.noorsooteater.ee