Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tähelepanuteatri preemia Rein Agurile

24.03.2008 11:07

Rahvusvahelisel Laste- ja Noorteteatri Päeval andis ASSITEJ Eesti Keskus preemia pikka aega lasteteatri vallas tegutsenud lavastaja Rein Agurile.

Preemia kannab nimetust Tähelepanuteater ning seda antakse välja alates 2007. aastast. Eelmisel aastal sai auhinna Rakvere Teatri noortelavastus "Kuidas elad? ... Ann?!" (lavastaja Sven Heiberg).

Statuudi järgi tõstetakse esile üht eelmise aasta silmapaistvaimat laste- või noortelavastust, truppi või tegijat. Auhinna eesmärk on väärtustada teatritegijate tähelepanelikku, hoolivat, loominguliselt julget ja ausat suhet noorde vaatajasse.

Rein Agur pälvib autasu „särava ja ainulise lavastajapanuse eest noore põlvkonna teatrisse". Rein Agur (s 1935) lõpetas 1963. a. Leningradi Riikliku Teatri- , Muusika- ja Kinematograafia Instituudi nukunäitleja erialal. Samal aastal asus ta tööle Eesti NSV Riiklikusse Nukuteatrisse ning tegutses seal pikka aega nii lavastaja kui ka peanäitejuhina. Alates 1994. aastast on Rein Agur vabakutseline ning lavastab peamiselt väiksemates teatrites. Tähelepanu on pälvinud tema Shakespeare`i lavastused „Cymbeline" ja „Henry V" VAT Teatris ning viimane ka Jõhvi Tuuleveski teatris. Lavastanud on vanameister mitmetes välisriikides - Venemaal, Soomes ja paar hooaega tagasi ka Lätis. Jõhvi Tuuleveski teatriga seob Rein Agurit pikaaegne sõprus ning nende viimane ühistöö, S. Prokofjevi „Petja ja hunt" sai käesoleva preemia väljaandmisel oluliseks tähiseks.

Katrin Nielsen
ASSITEJ Eesti Keskus juhatuse esimees
tel 56 601 694.