Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Taarka Pärimusteatri noortestuudiol esietendub “Kul’lo”

23.03.2008 12:03

Obinitsas, galeriis Hal’as Kunn toimub pühapäeval, 23. märtsil kell 15 MTÜ Taarka Pärimusteatri noortestuudio lavastuse "Kul'lo" esietendus.

Merle Jäägeri ehk Merca kirjutatud näidend "Kul'lo" sai 2007. aastal Taarka Pärimusteatri näidendivõistlusel teise koha. "Kul'lo" lavastajateks on noortestuudio õppejõud, Vanemuise teatri draamanäitlejad Merle Jääger ja Tanel Jonas.
Peaosa mängib Riin Tammiste, teistes osades Maarja Hõrn, Artur Linnus, Enna Juhkam, Kerli Sisas, Ainiki Pisukova, Helena Kesonen, Mari Metsma, Päivi Kahusk, Indrek Noorsalu, Niilo Kahuks ja Helena Kesonen. Helisid tekitavad ja kirmaskit peavad veel Sigrid Sibul, Erich Noorem, Egert Karu ja Annika Tihamets.

Lavastajad "Kul´lo" kohta: "On üks arvatavasti ukraina päritoluga lugulaul, mis räägib Galja nimelisest tütarlapsest, kes sõdurite poolt kaasa meelitati, lubades paremat elu, kui on tema oma ema juures. Hiljem seoti ta paksus metsas patsipidi pedaja külge ja pandi põlema. Laul kirjeldab õnnetu neiu kaebeid, mida tuulises metsas keegi ei kuule. Vastutustundetu tegu. Ilmselt poles selle tagajärjel maha kogu mets. Milleks taoline laul? Hoiatuseks noortele tüdrukutele? Samas võib tõmmata paralleele nõidade põletamisega. Ehk oli tegu omalaadse ohverdusrituaaliga. Kes teab. Emajõe suursoo ühes nukas elavat mudase neiu moodi soovaim, kes öö peale jäänud mehi jahtivat. Samas võib ilusa lauluga tema meelt pehmendada. Mis on sel kõigel pistmist Setomaa ja näidendiga "Kul’lo"? Tahate teada? Tulge vaadake üle."

Taarka Pärimusteatri noortestuudio tegutseb teist hooaega. Üks noortestuudio idee algatajatest ning õppejõududest on Vanemuise teatri lavastaja Ain Mäeots, kes kohtus praeguste noortestuudio õpilastega 2005. aasta suvel Obintsas "Taarkat" lavastades. Kõik stuudio noored on seto juurtega või setode sõbrad.

MTÜ Taarka Pärimusteatri noortestuudio nimel
Elo-Liis Parmas
Teater Vanemuine
Tel: 5166610
E-mail: [email protected]

Piia Mäesaar
Taarka Pärimusteatri noortestuudio projketijuht
Tel: 5097164
E-mail. [email protected]