Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

“Syrrealistid” alustavad taas

28.06.2007 17:12

Neljapäeval, 28. juunil kl 19 astuvad Viinistu kunstimuuseumis taas publiku ette Eesti Draamateatri sürrealistid Andrus Kivirähu kirjutatud ja Hendrik Toompere jr-i lavastatud lavaloos.

Näidendi tegevus toimub kaasajal. Tegelased on eesti inimesed - kunstnikud, näitlejad, kirjanikud, ärimehed, poliitikud, kelnerid, kriitikud ja teised. Sõjast tagasitulnud kaks meest algatavad liikumise, et muuta kogu olemasolevat kultuurilist ja ühiskondlikku mustrit. Lootustandev algus kisub aga päris pööraseks.
Näidend põhineb autentsete sürrealistide elulugudel: Dali, Breton, Duschamp, Tzara, Bunuel jt. Enesele teadmata kujuneb meie kaasaegsete kangelaste elu äravahetamiseni sarnaseks juba olnud eludega. Aga kirg, soov ja lootus maailma paremini mõista ja seda paremaks muuta jääb. See ehk ongi kõige olulisem ja syrreaalsem.

Lavastuses astuvad üles Mait Malmsten, Tiit Sukk, Jan Uuspõld, Margus Prangel, Hendrik Toompere jr, Kaie Mihkelson, Merle Palmiste, Mari-Liis Lill ja Anti Reinthal, kes sai "Syrrealistide" rollide eest 2006. aasta meeskõrvalosa preemia.

Tanel Tomson
ED avalike suhete juht
52 02 513