Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Swedstage 2014 näitab Rootsi teatri põnevamat poolt

04.09.2014 13:09

Swedstage 20142.–5. novembrini toimub Stockholmis Rootsi teatri ülevaatefestival Swedstage, küs lühikese aja jooksul saab näha uusi lavastusi, mis on juba pälvinud tähelepanu.

Kolme päeva jooksul saab näha 12 teatrilavastust ja neljandal päeval, 5. novembri hommikupoolikul toimuval dramaturgiaalasel üritusel tutvustatakse olulisemaid värskeid näidendeid, mis Rootsis lavale jõudnud. Üks osa Swedstage lavastustest on lastelavastused, esindatud on nii tantsu- kui ka nukulavastused. Swedstage (www.swedstage.se) kavas on teoseid teatritelt nagu Dramaten, Riksteatern, Teater Tre, Backa Teater ja teised. Näidatakse uuemaid lavastusi, mille aluseks värskelt valminud teatriteks. Näiteks on Swedstage raames Riksteaterni koguperelavastust “28. veebruari öö”, mis kirjeldab seda, kuidas ühes Rootsi kodus võeti vastu uudis Ulof Palme mõrvast.

Swedstage festivalile saab regustreeruda (http://swedstage.se/swedstage-2014/registration/) kuni 25. septembrini. Registreerimistasu on 400 eurot, selle raha eest pakub festival öömaja, söögi ja pääsu etendustele.

Swedstage festivali korraldavad Rootsi Teatriliit/Rootsi ITI Keskus ja Rootsi ASSITEJ Keskus.