Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Suvel toimuvad Estonias laste suvelaagrid

06.05.2009 16:50

Rahvusooper Estonia kutsub juba viiendat suve järjest lapsi endale külla teatritegemistega tutvuma. 10.–14. juunini ja 19.–23. augustini korraldatav suvelaager kannab pealkirja "Prints ja kerjus kohtuvad Estonias" ning ootab osalema 8–13aastasi lapsi.

"Projekti eesmärk on tutvustada lastele ooperiteatri telgitaguseid ja pakkuda natuke teistmoodi võimalust oma suvevaheaega veeta," ütles projektijuht Alina Korsmik. Lapsed lahendavad viie päeva jooksul rahvusooperis erinevaid teatriteemalisi ülesandeid, laulavad, näitlevad, tantsivad, valmistavad kostüüme ja dekoratsioone ning mängivad teatrimänge. "Printsi ja kerjuse tegelaskujude abil saab lastele hästi õpetada erinevate inimtüüpide omavahelist suhtlemist, teatrietiketti ja häid kombeid," lisas Korsmik.
Lapsi juhendavad Estonia teatri lauljad, tantsijad ja kunstnikud, kes ühtlasi tutvustavad noortele lavastuse loomise etappe. Suvelaagri käigus toovad noored estoonlaste abiga lavale ka muusikaetenduse, mis laagri  viimasel päeval sõpradele ja vanematele ette kantakse. Tähelepanuväärne on see, et lavastus valmib kõigest viie päevaga.

Suvelaagri osalustasu on 9. maini 999 krooni, hilisematele registreerujatele 1299 krooni. Lisaks igapäevastele teatritegemistele kuuluvad hinna sisse soe söök, ekskursioonid muuseumitesse ja meisterdamisvahendid. Info ja registreerimine kuni 31. maini või kuni kohti jätkub Rahvusooper Estonia lasteveebis junior.opera.ee.

Rahvusooper Estonia pakub lisaks etendustegevusele aastaringselt harivaid muusika- ja teatriprojekte lastele ja noortele. Hooaja jooksul saab teatri noortetööst osa ligi 3000 lasteaia- ja koolilast.


Ülla Veerg
Rahvusooper Estonia
Avalike suhete ja turundusteenistuse juht
[email protected]
683 1242
www.opera.ee