Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Suveaaria. Kunstide süntees Pärnus

05.07.2013 11:20

SUVEAARIA on seitsmendat korda toimuv suvepealinna muusikateatrifestival, sel aastal Pärnu Uue Kunsti Muuseumis 10. juulist - 10. augustini 2013.

Tipphetki pakuvad ooperižanri sünniaega viiv Monteverdi sarmikale muusikale põhinev lavastus MAGUS VALU ja nüüdisheliloojate teostest koosnev inimhäält ja elektroonikat ühendav lavastus KAUGE ARMASTUS.

"Magus valu"
K 10.7, R 12.7, P 14.7, T 16.7 ja N 18.7.2013 kell 22
Claudio Monteverdi väikevormidele põhinev muusikalavastus viib kuulaja 1600-ndate alguse Itaaliasse, kus sõnakunsti, muusika ja arhitektuuri koostöös sündis ooperi žanr. Lavastaja Auri Jürna: "Kõlab Claudio Monteverdi muusika, mis on omamoodi ring joovastusest, valust ja taasärkamisest. Helilooja sajanditevanused laulud räägivad igavikulisi lugusid sellest, kuidas koketeerivast flirdist saab armumine, kuidas eufooria muutub armastuseks ning kuidas turvalisest suhtest sünnib kahtlus ja armukadeduse vihast pettunud leppimine. Ja otsekui elus eneses, armastuse ja kunsti jaatusena, pärast kõiki neid tundepööriseid, on inimene end tükk-tükilt uuesti kokku lappinud ja taas valmis armuma."

"Kauge armastus"
N 1.8, L 3.8, E 5.8, K 7.8 ja R 9.8.2013 kell 22
Lavastus igatsusest, lootusetusest ja müstikast. Kõlavad inimhäält ja elektroonikat ühendavad teosed nüüdisheliloojatelt: Kaija Saariaho, Sohrab Uduman, Lubawa Sydorenko ja Hans-Gunter Lock. 

Festivali kunstiline juht on Andrus Kallastu.
Festivali korraldajaks on Pärnu Ooper koostöös Pärnu Uue Kunsti Muuseumiga.
Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Pärnu linn
Partnerid: Eesti Rahvusringhääling, Klassikaraadio, Turismiweb.

Lähem info www.ooper.parnu.ee
või [email protected]