Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Suve alguses toimuva visuaalteatrifestivali NuQ Treff peaesinejad on teada

15.02.2017 11:13

NuQ Treff 2017
NUKU teatri visuaalteatrifestival, mis toimub sel aastal 1.–4. juunini, kannab uut nime NuQ Treff. Festival, mis viimased kümme aastat toimunud Tallinn Treff Festivali nime all, on lisaks nimele uuenenud ka programmi ülesehituse ja visuaalse identiteedi poolest. Seekordse teatripeo tähtsündmusteks on visuaalteatrimaailma tippude, Gisèle Vienne’i ja Paul Zaloomi lavastused.
 
Nelja päeva jooksul toimuvad lisaks valitud täiskasvanutele ja lastele mõeldud lavastuste etendustele  ka vestlused esinejatega, töötoad publikule ja teatritegijatele ning festivali klubi. Kogu festivali keskuseks on uuenenud NUKU teatri- ja muuseumikompleks, etendused toimuvad lisaks ka Von Krahli, Kanuti Gildi, Sõltumatu Tantsu Lava ja KUMU saalides.
 
Lavastused, mis Tallinnas esitusele tulevad, on välja valinud festivali kunstiline juht Vahur Keller. Mitmed lavastused jõuavad siia Prantsusmaal Charleville-Mézières’s toimuva maailma olulisima nukuteatrite festivali Festival Mondial des Théâtres de Marionnettes kaudu. Nii ka üks tänavune peaesineja, Giselle Vienne’i lavastus "Kõhurääkijate kongress".
 
"Vienne on kuulus oma ausa, terava ja füüsiliselt mõjuva lavakeele poolest. Ta on üks nendest, kelle töid olen juba aastaid meie festivalile oodanud," kirjeldab tunnustatud lavastajat Vahur Keller. Vienne’i 2015. aastal esietendunud lavastus põhineb päriselt eksisteerival maailma suurimal kõhurääkijate konverentsil, mis Kentucky osariigis igal aastal aset leiab. Sarnaselt päris-elu konverentsile on laval igasuguseid kummalisi tegelasi, kuid erinevalt reaalsusest jõuavad lavastuse tegelased välja ka tumedamate väljaütlemiste ja tegudeni. "Kõhurääkijate kongress" etendub NuQ Trefil 3. juuni õhtul Ferdinandi saalis.
 
Festivali teise peaesineja, USA poliitsatiiriku Paul Zaloomi huumor ühiskonna rumaluse ja rikutuse vastu on lõikavalt otsekohene. "Ta on Ameerikas tõeline legend, kes on teinud menukaid telesaateid ja naerutanud mitmetuhandepealisi saale," sõnab Keller meistri kohta. Tema lavastus "Valge mehe seiklused", kus poliitiliselt ebakorrektseid arvamusi ning keskmise valge inimese mõtteid esitavad erinevad nukud ja objektid, etendub 4. juunil. "Zaloom ei hoia ennast kunagi tagasi, et öelda otse välja, kuidas tema arvates asjad on, ja tulemus on alati valusalt tabav ja naljakas," on Keller kindel.
 
Lisaks peaesinejatele on Tallinnasse tulemas veel üle 15 lavastuse Prantsusmaalt, Austriast, Soomest, Saksamaalt, Sloveeniast, Venemaalt, Taanist, Suurbritanniast, Norrast ja Eestist. Kogu programm on avalik alates 1. märtsist. Tänasest on võimalik saada pileteid peaesinejatele ning festivali passe, millega pääseb vaatama 10 festivali etendust. Kuni 28. veebruarini on passi hind 60 eurot, peaesinejate lavastuste soodushind märtsi lõpuni 20 eurot. Kogu info festivalist leiab kodulehelt www.nuku.ee/festival.
 
Lisainfo
Hannele Känd
NUKU teatri ja muuseumi kommunikatsioonijuht
5669 8839 / 6679 509, [email protected]