Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Suurürituste piirarv juulis ja augustis on 1000 inimest

12.05.2020 14:03

12. mail 2020 toimunud valitsuskomisjoni arutelul jäi haridus- ja teadusministri Mailis Repsi sõnul suurürituste korraldamise teemal kõlama, et ülempiiriks võiks olla juulis ja augustis 1000 inimest. Tulevast nädalast on võimalik külastada spordiklubisid ja ujulaid.

Reps ütles Vikerraadio saates "Uudis+", et juunis ollakse edasiste leevenduste tegemisega ettevaatlik, sest eelnevate leevenduste tagajärgede analüüsiks peab jääma arvestatav periood.

"Vaatame, kui palju nakatumist juurde tuleb ja siis saame juba otsustada, kas augustis saame olla rõõmsamad," ütles Reps.

Leevendustega aga ei kaasne reeglite kaotamine ning Repsi sõnul on ikkagi oluline, et inimesed jälgiksid hügieenikorraldusi ja hoiaksid teiste üritusel olevate inimestega distantsi.

Samuti on 18. maist taas võimalik külastada spordiklubisid, sealhulgas ka treeninguks mõeldud ujulaid. Spaade avamist arutab valitsus edasi neljapäeval.

Kultuuriminister Tõnis Lukas ütles ERR-ile, et juulist alates on vabas õhus korraldatavate ürituste piiriks 1000 inimest ning siseruumides korraldatavate avalike ürituste piiriks jääb 500 inimest.

See avab võimaluse juulist alates ka kinodele ja teatritele.

"Juuli algusest kuni 500 inimesega auditooriumites võib kõike teha, kaasa arvatud kino näidata ja teatrit teha," lisas Lukas.

Siseruumides avalike ürituste korraldamisel jääb aga piiranguks, et ruumist ei tohi olla hõivatud enam kui 50 protsenti ruumi lubatud mahust.

Peaminister Jüri Ratas tegi sotsiaalmeediasse postituse, kus märkis, et 18. maist võivad vabas õhus toimuda ka võistlused, tingimusel, et publikut kohal ei ole. Leevenduse tõttu saab mängudega jätkata ja hooaja lõpetada muuseas jalgpalliliiga Premium liiga.

Võistlustel võib olla kaasatud 100 inimest ja selle numbri sisse peavad mahtuma ka kohtunikud ja muu personal.

Tulevast nädalast on võimalik võistkondadel vabas õhus treenida igas vanuserühmas ja koosseisus.

Toimetaja: Kristjan Kallaste
Allikas: kultuur.err.ee