Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

“Suurema kurbuseta” esietendub Vanemuises

03.09.2007 11:46

Ingo Normet toob Vanemuises lavale draama "Suurema kurbuseta", mis esietendub Vanemuise teatri suures majas esmaspäeval, 3. septembril 2007.

See on soome näitekirjanduse uue põlvkonna tunnustatud autori Reko Lundani draama, mille tegevus toimub Soome ühes väikelinnas ja Helsingis aastatel 1967-2001. See on perekonnalugu, mis jõuab vaatajateni lastest täiskasvanuiks sirguvate Aki ja Liisa silmade läbi.

"Kui vaadata lapsi - siis on näha, millised nad saavad olema tulevikus, kui vaadata täiskasvanuid - on näha, millised nad olid lastena", rääkis  lavastaja Ingo Normet. "Ülikonna sees on väike poiss, daamikleidis väike tüdruk."

Aki ja Liisa, kelle vanemad on lahku läinud, elavad koos oma sõjaväelasest isaga. Isa Ripa püüab luua uut perekonda Juttaga. Jutta omakorda üritab vabaneda võimuka ema kontrolli alt. Lapsed igatsevad normaalse perekonna järele, kus oleksid nii isa kui ka ema.

Lavastuse kunstnik ja valguskujundaja on Airi Eras. Osades Riho Kütsar, Kersti Heinloo, Markus Luik, Külliki Saldre, Helena Merzin, Merle Jääger, Ragne Pekarev, Martin Kõiv, Marika Barabanshtshikova ja Tanel Jonas.
 
Reko Lundan (1969-2006 ) esindab Soome näitekirjanike uut põlvkonda, ta oli õppinud nii näitlemist kui ka lavastamist. Lavastus on tehtud kahe autobiograafilise näidendi ja samal ainesel kirjutatud romaani järgi.
Reko Lundan kirjutas ja lavastas Helsingi KOM-teatris kaks autobiograafilisel ainesel põhinevat näidendit: "Aina joku eksyy" ("Keegi aina eksib") ja "Teillä ei ollut nimiä" ("Teil ei olnud nimesid"). Samuti on Reko Lundan kirjutanud neid kahte näidendit ühendava ja palju materjali lisava romaani "Ilman suuria suruja" ("Suurema kurbuseta").

Lavastaja Ingo Normeti kirjutatud stsenaariumis on  kasutanud materjale kõigist nimetatud kirjutistest ning paar monoloogi on lisatud romaanist "Rinnakain" ("Kõrvuti").
Vanemuise "Suurema kurbuseta" esietendub teatrifestivali "Draama 2007" raames.

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
[email protected]
www.vanemuine.ee