Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Suud puhtaks!

06.03.2009 15:23

Kolmapäeval, 11. märtsil kell 19.30 etendub Kanuti Gildi SAALis vestlussarja "Suud puhtaks!" erikülalisena Belgia päritolu Caroline Simoni (Saksamaa) tantsulavastus "Stück", kus kõige julgemaid spagaate teeb tantsija ja vaataja enda kujutlusvõime.

Tihti on (tantsu)etenduse puhul just reaalse lavamaailma paratamatused ja kohmakused need, mis takistavad lavastuse fantastilisel ideaalvormil täiel määral teostumast. Kuidas saada kahe sekundiga lavale sajapealine ülevat rõõmuoodi laulev poistekoor ja kuidas sellest siis kahe sekundiga jälle lahti saada? Pärgel küll.
Belgia kooliga Caroline Simon saab sellega igatahes hakkama. Ja palju muugagi. Ta täidab laval mitmeid rolle – jõuab olla ise oma etenduse valgus, heli, koreograafiline partituur ja nii mõnigi lavamasin.
Kõlab veidralt. Ongi veider, aga armsalt. Suur vaatemäng väikeses ruumis koos publiku suure kujutlusvõimega. Rohkem kui ehk mõni teine paneb just Caroline Simoni lavastus mõtlema, mida siis tantsuetenduse puhul õieti vaadata.

Caroline Simon on sündinud Brüsselis ning õppinud Rotterdami tantsuakadeemias ning P.A.R.T.S.-i koolis. Alates 2001. aastast elab ja töötab ta Kölnis, kus nüüd juhatab etenduskunstide keskust Studio 11. Peale enda lavastuste osaleb ta ka mitmete teiste koreograafide töödes. "Stück" jõudis 2008. aastal kümne parema lavastuse hulka Euroopa mõjuvõimsaima nüüdistantsu võrgustiku Aerowaves konkursil.
www.carolinesimon.com

Etendus on inglise keeles ja ilma tõlketa. Kestab 40 minutit, pilet 70/120.
Täiendav info [email protected], tel 55 600 405