Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Suud puhtaks ehk Kuidas ma vaatan tantsu

27.01.2009 15:53

Kanuti Gildi SAAL alustab uut diskussioonisarja "Suud puhtaks ehk Kuidas ma vaatan tantsu".

Teisipäeval, 27. jaanuaril püüavad lavastaja Mart Koldits ja ajakirja Teater.Muusika.Kino peatoimetaja Madis Kolk leida sõnu, millega väljendada oma kogemusi tantsulavastustest.

Vahel võib pärast tantsuetendusi nii Kanuti Gildi SAALis kui ka mujal täheldada publiku silmis mingit ebalust. Jääb mulje, et inimesed ei saa lavastustele "konksu taha", ei oska nähtu mõju sõnastada.

Just sellepärast ongi Kanuti Gildi SAAL välja mõelnud uue vestluste sarja "Suud puhtaks", mille raames kaks kunstidega (aga mitte ehk tingimata just kunstidega) seotud intelligentset inimest vestlevad tantsust. Kuidas nad seda vastu võtavad? Millised mõtted tekkivad? Mille poolest erineb tantsulavastuste vastuvõtt vastuvõtust teiste etenduskunstide puhul?

Mart Koldits lõpetas 2004. aastal EMTA lavakunstikooli lavastajana. 2008. aastani töötas Tallinna Linnateatris. Olulisi lavastusi: Pelevin "Tšapajev ja Pustota", Kafka "Metamorfoos", Orwell "Loomade farm", Mrožek "Rätsep", Stoppard "Hüppajad", Vilde-Pelevin "Proffet". 2008. aastast töötab ta Von Krahli teatris, olles osalenud ka projektis "Kas on elu pärast kapitalismi?".

Madis Kolk on lõpetanud Tartu Ülikooli teatriteaduse osakonna. Ta on avaldanud teatrikriitikat mitmetes Eesti väljaannetes, töötanud kirjandusala juhatajana teatris Ugala ning 2003. aastast on Madis Kolk ajakirja Teater.Muusika.Kino peatoimetaja.

Vestlusringi juhib Kanuti Gildi SAALi dramaturg Laur Kaunissaare, üritus algab kell 19.30.
 
Sissepääs tasuta!

Järgmine sarja õhtu saab teoks 19. veebruaril, kui vestlevad Mart Kangro ja Ott Karulin.

Lisainfo www.saal.ee