Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Sünnipäevakuu Linnateatris

11.02.2009 13:34

Traditsiooniliselt kutsub ka seekord 13. veebruaril õdus Laia tänava majakompleks külla oma kolleege ja sõpru. Piduliku päeva plaanidesse kuulub väljasõit Metsakalmistule lahkunud teatriinimesi küünlaga meenutama, fotonäituse avamine, viktoriin, dokumentaalfilmi "Tagasi Vargamäele" esilinastus ja kolleegipreemiate jagamine. Et sünnipäevast saaksid osa ka Linnateatri sõbrad, pakutakse kahte võimalust. Esiteks saab valida teatri kodulehel oma lemmiknäitleja. Hääletanute vahel loositakse välja teatripiletid. Teiseks saab osaleda sünnipäevakontserdil.

Teatrisõprade klubi esitleb:
Sünnipäevakontsert
Reedel, 13. veebruaril kell 14 Linnateatris
Linnateatri 43. sünnipäeva puhul toimub muusikaline pärastlõuna klaveri ja kitarriga. Omaloomingut ja teiste laule esitavad Veiko Tubin Linnateatrist ning Kristjan ja Sandra Üksküla lavakunstikoolist.
Piletid piiratud koguses hinnaga 25 krooni
Müügil Linnateatri kassas ja pool tundi enne algust koha peal.
 
Kohe pärast sünnipäevapidu jätkub teatri argipäevaelu ehk lihvitakse teatrikuu esietendusi. Rambivalgusesse on jõudmas kaks uuslavastust. Külalislavastaja Margus Prangel toob Hobuveskis 14. märtsil välja kahemehetüki "Vana tango" ja 21. märtsil näitab Priit Võigemast Taevalaval trupi koostöös sündinud teatrilugu "Hecuba pärast".
Ja valmistuge uueks Linnateatri suveks!
10. märtsil tulevad müüki Albu valla suve piletid. Esitamisele tulevad kaks vaatemängu. Esimene on eelmisel suvel Elmo Nüganeni poolt spetsiaalselt Vargamäe väljamäe lõunalavale lavastatud Tammsaare romaani "Tõde ja õigus" III osa tõlgendus "Wargamäe Wabariik".

Teine vaatemäng on Tõnis Mägi "Tarkus" lugejale, kolmele solistile, kammerkoorile ja ansamblile. Heliteost esitavad Albu valla Kukenoosi viljakuivatis solistidena Tõnis Mägi, Chalice, Liidia Mägi ning lugejana Aarne Üksküla. Lisaks astuvad üles kammerkoor "Head ööd, vend", dirigent Pärt Uusberg, Robert Jürjendal, Taavi Kerikmäe, Taavo Remmel, Levi-Danel Mägila, Arno Kalbus ja Madis Metsamart.
"Tarkus" ühendab endas sõna ja heli – iidsete ja uusaegsete mõtlejate tekste ning Tõnis Mägi tänapäevast muusikat. See on rännak läbi tuhandete aastate tarkuse, et leida inimeseksolemise tuuma ja loomise lätet.

"Wargamäe Wabariigi” etendused toimuvad 4., 5., 6., 9. 10., 11., 12., 13., 16., 17., 18., 25., 26. ja 27. juunil.
"Tarkust" esitatakse 6., 7., 8., 9., 11., 12., 13. ja 14. augustil kell 20.
 
Kuna Lavakoolist võrsub Linnateatrile järelkasv, siis suunaks tähelepanu ka ühele lavastusele nende repertuaarist ehk "Räägivad".
Mati Unt kirjutas oma romaanides ja jutustustes aina samadest asjadest ja samadest tegelastest, kuigi teisenevates situatsioonides ja teiste nimede all. Otseses kõnes kirjutatud hämaravõitu (Undi lemmiktermin!) loos "Räägivad" (kirjutatud aastal 1984) on tegelasteks direktori sekretär Eerika, kellel oli valus kogemus Taksojuhiga; Eerika Mees, kes otsustas olla mees; nende 13aastane tütar Lola; Kassapidaja, kellel kurvad mälestused noortest teatrigeeniustest; Marju, kelle süütuse võttis formalistlik poeet Venemaalt; Katlakütja, kes harrastab parateadusi ning unistab Pamiirist; Direktor, kes loodab hoida asjad mõistlikkuse piirides; Varustaja, kes ei saa aru, miks armastusfilmid on noortele keelatud, aga sõjafilmid lubatud. Tegelasi on veelgi: Koristaja, Asedirektor, Miilits ning keegi Tundmatu, kes püüab hämaravõitu loosse selgust tuua.
Mängivad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli 24. lennu üliõpilased, õppejõud-lavastaja Ingo Normet. 
Üheksa etendust Kirjanike Majas (Harju tn 1) 25.02 ning 4.03 kell 19, 28.02 ja 7.03 kell 16 ja 19, 13.03 kell 19, 15.03 kell 16 ja 19.
Piletid 60 krooni Piletimaailma kassades ning  tund enne algust kohapeal
Ettetellimine ja piletite eelmüük ka 50 49 929