Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Sümpoosion “Räägime!” Kanuti Gildi SAALis

22.04.2009 17:05

"Räägime!" on Kanuti Gildi SAALi igakevadine sümpoosion, mille eesmärk on lühiettekannetega ning neile järgneva diskussiooniga käsitleda eesti kultuuri- ja kunstimaastikul olulisi teemasid. Algselt oli ürituse nimeks "Räägime tantsust", kuid et laiendada käsitletavate mõistete välja, minnakse pealkirjaga nüüdsest üle laiemale valdkonnale – kunstile üldse. Ürituse eesmärk on ärgitada kuulajaid mõtlema käsitletavate teemade üle ning selle kaudu täpsemalt tajuma kunstimaastikku valitsevaid tendentse. Üritus on leidnud laialdast osavõttu ja seda eri valdkondadest ja eri põlvkondadest erialainimeste ning laiemalt kultuurist huvitatute hulgas. "Räägime!" toimub igal kevadel aprillikuu lõpus ning 2009. aastal leiab see aset neljandat korda.

Vaevalt on teilegi märkamatuks jäänud, et mida rohkem killustunud informatsiooni tulva, seda vähem saab millestki aru. Asjad tuleb tõsiselt ette võtta. Pika hingamisega. Seepärast korraldabki Kanuti Gildi SAAL seekord koostöös Tallinn 2011 ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kultuurikorraldajatega diskussiooniõhtud kultuurimaastikul olulistel teemadel. Sümpoosium toimub kahel õhtul.

Ajakava:
N 23.04 "Kuidas kunst muudab maailma?"

19.30 – Jaak Kangilaski
19.50 – Johnson & Johnson
20.10 – Peeter Jalakas
20.30 – Aare Pilv
Diskussioon Jan Kausi modereerimisel.


R 24.04 "Milline võiks olla Eesti kultuurimaastik 15 aasta pärast?"

19.30 – Taavet Jansen & Maike Lond
19.50 – Veronika Valk
20.10 – Jaanus Rohumaa
20.30 – Maarja Kangro
Vestlust modereerib Marco Laimre.

T 5.05 / 19.30 "Euroopa kultuuripealinn – hüppelaud või euroudu?"
Esinejad: Dragan Klaic (kultuurifond Felix Meritis, Belgia-Holland) ja Martin Heller, Euroopa Kultuuripealinn 2009 Linzi programmijuht (Austria).
Vestlust modereerib Berk Vaher.

Sissepääs on tasuta