Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Sümpoosion-festival “text/tants” Kanuti Gildi SAALis

05.03.2004 12:11

Viimasel ajal üha enam kõneainet pakkuv teema teksti ja sõna ning tantsu ja koreograafide vahekorrast on teemaks märtsikuu teisel nädalavahetusel Kanuti Gildi SAALis toimuval sümpoosion-festivalil "text/tants".

Laialt kasutuses on arusaam, et kaasaegne tants peaks nagu ütlema midagi publikule ja see pole lihtsalt vaatamiseks või loo jälgimiseks. Kuidas seda aga tehakse? Kas see on hea või halb kuidas seda tehakse? Kas selle pärast peaks muretsema ? Et kõigile neile küsimustele tõsiselt läheneda, otsustas Kanuti Gildi SAAL korraldada rahvusvahelise sümpoosion-festivali, kus nimetatud teemasid arutatakse. Eesmärgiks pole mitte leida vastuseid vaid tunnetada ning teadvustada tagamaid.

Arutelusid on juhtima kutsutud tunnustatud teoreetikud ja ka praktikud Euroopast: kriitik, Leipzigi tantsuarhiivi juhtiv tantsu-uurija Franz Anton Cramer; samateemaliste uurimuste autor ja praktik Pirkko Husemann (Frankfurt) ja Eesti juhtiv tantsu-uurija Heili Einasto.
Aruteludel osalevad ka praktikud (koreograafid, tantsijad) Raimund Hoghe ja Mart Kangro ning teatrijuhid Petra Roggel (Kaaitheater, Brüssel) ja Priit Raud (Kanuti Gildi SAAL). Arutelud toimuvad inglise keeles.
Osalemine 12.-14.märtsini toimuvatel aruteludel on tasuta ning sellele oodatakse nii tantsu- kui teatripraktikuid ning ka üliõpilasi ning teisi huvilisi.

Esialgne arutelude/ettekannete ajakava: 12.03 kl. 16:00-18:30 (Franz Anton Cramer); 13.03 kl.12:00-15:00 & 16:00-18:30 (Raimund Hoghe, Heili Einasto) ja 14.03 kl.12:00-16:00 (Pirkko Husemann).

Festivali raames saab laupäeval, 13.märtsil, taas kord näha Mart Kangro uut sooloetendust "Mart on Stage", mis kandideerib ka Teatri aastaauhinnale tantsulavastuse kategoorias.

Reedel, 12. märtsil, astub esmakordselt Eesti publiku ette Pina Bausch'i kauaaegne dramaturg ja loominguline partner Raimund Hoghe lavastusega "Lettere amorose".
Raimund Hoghe on hetkel üks legendaarsemaid Euroopas tegutsevaid esinejaid. Tema äärmiselt omapärased ning minimalistlikud tööd on tunnustust leidnud nii teatri- kui tantsuringkondades. Olles üle 10. aasta tihedas loomingulises koostöös Pina Bausch'iga alustas ta 1990-aastatel soolokarjääri. Tallinnas etenduv "Lettere Amorose" valmis 1999. aastal.
Sellel kasvult väiksel, kuid hingelt suurel mehel on eriline, lausa armastav suhe inimestesse. Ta võtab olukordi inimeste elust nii tõsiselt, et teeb nendest oma tööde põhiteemad. Tal on ka teine eriline omadus - kui ta näeb midagi ilusat ja liigutavat, korjab ta selle üles ja näitab meile.

Raimund Hoghe't autasustati Saksamaa tähtsaima tantsuauhinnaga "Saksamaa kriitikute aastaauhind" 2001.aastal.

Sümpoosion-festival "text/tants" saab teoks tänu Goethe Instituudi, Tallinna Kultuuriväärtuste Ameti ning Sokos Hotell Viru kaasabile.


Lisainfo:
[email protected]