Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

SUMIN 2014 avalavastus “Suur sumin”

28.05.2014 11:32

Pühapäeval, 1. juunil kell 11 Viljandi Lauluväljakul etenduv "Suur sumin" on Põhja- ja Baltimaade teatrikoolide kokkutuleku SUMIN 2014 avalavastus ning ühtlasi ka Viljandi linna lastekaitsepäeva ametlik lavastus.

"Suur sumin" jutustab loo noorest mesilasest Mumm, kes imelille otsinguil satub kokku erinevate putukamaailma elanikega - liblikate, rohutirtsu ja kõrvaharkidega, lepatriinu, sipelgate ja lehetäidega, ämbliku, kiili ja sääskedega, sitasitika ja mardikatega, teo ja sajajalgsega. Oma avastusretkel leiab ja kaotab ta sõpru, õpib vahet tegema näival ilul ja tuumakal sisul, puutub kokku hädaohtude ja lõbusa pillerkaarega. Kas ta aga leiab oma unistuste imelille? Seda näeme juba lavastuses.

"Suure sumina" lavastajate gruppi kuuluvad TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia lavastaja eriala 3. kursuse tudengid Birgit Landberg, Jaanika Tammaru, Kaija Maarit Kalvet ja Lennart Peep etenduskunstide lektori Jaanika Juhansoni juhtimisel. Muusikaline kujundus on koolimuusika eriala üliõpilaste ansambli poolt, juhiks jazzmuusika õppejõud Themuri Sulamanidze. Putukamaailma kehastavad laval teatrikunsti 10. lennu ning tantsukunsti 25. lennu üliõpilased koos kõigi SUMIN 2014 osavõtjatega. 

Üle sajakonna tudengi äratavad putukamaailma ellu Viljandi Lauluväljaku "kausis", publikule on varutud kohad laulukaare all. Etendus on kõigile tasuta, kestab umbes 35 minutit ja sellele järgneb teatrikoolide kokkutuleku SUMIN 2014 avamine.

Rohkem infot SUMINa kohta: www.sumin2014.wordpress.com  

Ühtlasi on avatud REGISTREERUMINE ka teistele SUMIN 2014 etendustele.
Avalavastuse kontakt:
Reeli Lonks
+372 566 29 410