Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Sulev Nõmmiku sünniaastapäeva gala

10.01.2011 13:02

Pühapäeval, 9. jaanuaril tähistas Rahvusooper Estonia legendaarse estoonlase, armastatud näitleja, lavastaja ja huumoriklassiku Sulev Nõmmiku 80. sünniaastapäeva hoogsa ja heatujulise operetigalaga. Lisakontsert on kavas teisipäeval, 11. jaanuaril.

Andeka kunstnikuna jõudis Sulev Nõmmik tantsida balletti, lavastada operette ja muusikale, teha filme ning esineda estraadil. Estoniaga oli Sulev Nõmmik seotud tantsija, näitleja, näitejuhi ja lavastajana aastast 1947 kuni oma surmani 1992. aastal. Selle aja jooksul jõudsid lavale mitmed publiku südamed võitnud ja aastakümneid repertuaaris püsinud operetid ning muusikalid: Oidi „Muhulaste imelikud juhtumised“ (1962), Raudmäe „Kiri nõudmiseni“ (1965), Valgre ja Raudmäe „Muinaslugu muusikas“ (1967), Vinteri ja Raudmäe „Pipi Pikksukk“ (1969), Leigh’ „Mees La Manchast (1971), Straussi „Nahkhiir“ (1973), Vinteri „Suvitajad“ (1977) jpt. Aegumatu huumoriga vürtsitatud telefilmid „Mehed ei nuta“, „Noor pensionär“ ja „Siin me oleme“ on Eestis saanud kultusfilmideks. Tema loodud Uduvere Ärni tegelaskuju oli aga oodatud esineja teles ja raadios.

Galal saab näha katkendeid etendustest, mida on lavastanud Sulev Nõmmik. Kõlavad meloodiad operettidest „Nahkhiir“, „Mustlasprimaš“, „Silva“ ja „Viini veri“ ning muusikalidest „Kevade“, „Pipi Pikksukk“, „Mees la Manchast“ ja „Minu veetlev leedi“. Näidatakse videokatkendeid Sulev Nõmmikust. Esinevad Angelika Mikk, Aleksander Arder, René Soom, Priit Volmer, Juuli Lill, Urmas Põldma, Heli Veskus, Helen Lokuta, Aare Saal, Mart Laur, Väino Puura, Janne Ševtšenko, Mati Kõrts, Ingel Marlen Mikk ja rahvusooperi koor ning orkester. Dirigent on Risto Joost.

Ülla Veerg
Rahvusooper Estonia
Avalike suhete ja turundusteenistuse juht
[email protected]
www.opera.ee

Maja täis muusikat!