Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

“Südamete murdumise maja” lisaetendused Käsmus

24.08.2004 10:21

Eesti Draamateatri ja "Virumaa Muuseumid" koostöös sündinud suvelavastus "Südamete murdumise maja" annab 28. augustil kell 20.00 ja 29. augustil kell 14.00 publiku soovil kaks lisaetendust.
Käsmu Meremuuseumi vahi Aarne Vaigu maja ees juba kaks suve seisev publikutribüün võetakse pärast 49 etendust ja 19 584 pealtvaatajat lõplikult maha.

Käsmu mereküla, mis on 100 aasta jooksul näinud ligi 64 kaptenit, jätab 29. augustil hüvasti teatrikapteniga - lavastaja Roman Baskini kehastatud karismaatilise Shotoveriga.
Eelmise aasta 27. juunil Roman Baskini lavastaja käe all esietendunud Bernard Shaw näidend on olnud kahe aasta lõikes ülimenukas. Kriitikute poolt eelmise aasta stiilseimaks suvelavastuseks tituleeritud lugu tõi Teatri Aastapreemia Boss Mangani rolli eest Tõnu Aavale.

Lavastaja Roman Baskin
Kunstnik Ann Lumiste

Osades: Carmen Mikiver, Epp Eespäev, Kaie Mihkelson, Kleer Maibaum, Roman Baskin,Veiko Täär, Raivo E. Tamm, Volli Käro, Rudolf Allabert või Tõnu Aav.

Näidendi eessõnas selgitab Shaw pealkirja "Südamete murdumise maja" - see on ennesõjaaegne Euroopa intelligents oma rafineeritud ja laisas olesklemises. Näidendi alapealkirjaks on "Fantaasia vene stiilis inglise teemadel". Shaw väitel on ta kirjutanud selle otseselt Tšehhovi mõjutusel, kellel südamete murdumise majast on kolm näidendit ("Kirsiaed", "Onu Vanja" ja "Kajakas").

On hilissuvine äikese-eelne nädalalõpp vana kapten Shotoveri laevakujulises majas. Koguneb põnev seltskond nii kutsutud kui ka ootamatuid külalisi. Kaptenil, kes kuulu järgi olevat oma hinge Sansibaris kuradile maha müünud, on kaks veetlevat ja võimukat tütart. Nende eestvedamisel klaaritakse sel õhtupoolikul mitmeid suhteid - vesteldakse, armastatakse, musitseeritakse, targutatakse, võrgutatakse, pettutakse, paljastatakse ennast ja teisi. Saatuslik äike läheneb - kuni kruusaaugus plahvatab kapteni dünamiidivaru ja mõnedki äri- ja armuvahekorrad jooksevad raginal karile.


Kristiina Garancis
ED avalike suhete juht
Tel 6831 410
GSM 56 676 369
[email protected]