Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

STÜs alustavad pikaajalised residendid

16.06.2014 12:02

Oktoobris 2014 avab Sõltumatu Tantsu Ühendus uue saali  Sõltumatu Tantsu Lava asukohaga Telliskivi loomelinnakus Vaba Lava Teatrikompleksis. Seoses uude saali minekuga pakume uusi koostöövõimalusi kogemustega tantsukunstnikele ning 2014. aasta sügisest lisandub STÜ juurde kolm pikaajalist residenti. Kaheaastase residentuurivõimaluse STÜ juures saavad Erik Alalooga ning Külli Roosna ja Kenneth Flak. 

Erik Alalooga on vabakutseline visuaalkunstnik, esitaja, lavastaja, helikunstnik, õpetaja ning kultuurikorraldaja, kes on peamiselt tuntud analoogtehnoloogiliste lahenduste poolest oma kunstiteostes. Alates 2005. aastast on ta oma loomingulise fookuspunkti asetanud inimese ja masina vahetu füüsilise suhte uurimisele ja käsitlusele. 2011. aastast on tema uuringute objektiks olnud alusmõiste tehnoloogiline performance, mis väljendub füüsilise keha vahetu ja toores kontakt mateeria ja tehnoloogiaga ning interaktiivse heli- ja valgusruumi loomises. Erik on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia skulptuuri eriala bakalaureuse ning interdistsiplinaarsete kunstide (IDK) eriala magistrikraadiga. Ajavajemikul 2006 – 2010 töötas EKA-s IDK õppetooli dotsendina ning 2010 – 2013 tegevuskunstide (TK) õppetooli juhatajana. 

STÜ residentuuris keskendub Erik STÜ kunstilisele suunamisele ning uute kunstiliste võimaluste loomisele, mis on kooskõlas uue lavaruumiga. Seetõttu on tema erilises fookuses illusioon uurimaks, kas on tehnilisi võimalusi ning eelkõige vajadust töötada välja projekt, mille lõpptulemiks oleks unikaalne ja lihtsalt ümber kujundatav lavaruum vastavalt kunstilistele vajadustele kaasates selleks diskussiooni tantsukunstnikke, stsenograafe, insenere, arhitekte ja disainereid.
 

Circle Through
Külli Roosna ja Kenneth Flak on rahvusvaheliselt aktiivsed koreograafid ja tantsijad, kes on teinud koostööd alates 2008. aastast. Nende eesmärk tantsukunstnikena on luua ühiskondlikult ja poliitiliselt olulisi töid, mis põhinevad tööprotsessiga kaasneval temaatilisel uurimusel ja koreograafilisel meisterlikkusel. Nii enda lavastuste puhul, kui teiste koreograafide töödes osaledes, on nad huvitatud lugudest ja tehnoloogiatest, mis kasvavad välja keha liikumisest ja selle asetumisest mingisse keskkonda. Oma töödes on nad uurinud laia teemade ringi, alates antiiksest Norra mütoloogiast (“Jumalate juures”) ja lõpetades internetikultuuri (“The Chinese Room”, “Swarm Lake”) ning totalitaarsete režiimidega (“The Wolf Project”). Nende tööde keskmes on tantsiva keha võimalused ja piirangud, mis on pidevas dialoogis digitaalse tehnoloogia ja erinevate diskursustega.

Lisaks oma loomingule keskenduvad Külli ja Kenneth residentuuris olles Eesti tantsuvaldkonna arendamisele läbi PREMIERE programmi, asudes selle mentoriteks. Nad soovivad aidata selge visiooniga tugevatel professionaalsetel tantsukunstnikel arendada oma ideid ja praktikat. Selle eesmärgi täitumiseks näevad nad vajadust diskussioonide, mentorluse ja parema infrastruktuuri järele.
 

Sõltumatu Tantsu Ühendus on produktsiooni keskus, mis toob välja ja esitab nii kohalikke kui rahvusvahelisi nüüdistantsu lavastusi ja loob loomekeskkondade näol ruume ideede vahetuseks ja analüüsiks tantsukunstnike ja selle huviliste vahel. Oleme teinud koostööd teiste seas alljärgnevate koreograafidega ja truppidega nagu Külli Roosna, Kenneth Flak, Karl Saks, Kaja Lindal, Mari Mägi, Fine5, Sveta Grigorjeva, Teet Kask, Kadri Noormets, jpt. 

Tantsukunstnike loomingulisteks otsinguteks oleme algatanud residentuuriprogrammi nii kohalikele kui rahvusvahelistele tantsukunstnikele ja selle avalike ettenäitamiste sarja GreenFieldile. Et toetada uute koreograafide esimese lavastuse väljatoomist oleme loonud sarja PREMIERE. Tantsukunsti propageerimiseks ja mõistmiseks korraldame juba neljandat aastat festivali HOMMIK, mis on suunatud noorele publikule. 

Käesoleva aasta sügisest kolib STÜ Vaba Lava teatrikeskusesse Telliskivi loomelinnakus, kus hakkame opereerima Sõltumatu Tantsu Lava keskendudes tantsukunstile ja jätkame oma seniste tegevuste arendamist.

 

Kohtumiseni sügisel Sõltumatu Tantsu Laval! 

Lisainfo
Triinu Aron
STÜ eestvedaja
triinu/at/stu.ee
tel.5094854