Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

STÜ sügishooaeg toob mitmekesise programmi

09.09.2009 10:14

Sõltumatu Tantsu Ühenduse 2009. aasta sügishooaeg toob tantsupublikuni kolm lavastust, millest kahte saab näha lisaks Tallinnale ka Tartu Sadamateatris. Sügisest tantsuelu rikastavad Drift kompanii Šveitsist, Maria Goltsmani esimene täispikk uuslavastus ning visuaalne muusika- ning tantsulavastus "Opus Tempus".

Hooaeg algab Šveitsi tantsukompanii Drift etendustega, mille eesotsas on kunstilised juhid Beatrice Jaccard ja Peter Schelling. Nende looming uurib argielu absurdi ning lavastused on pingutamatult sürrealistlikud, meeleolud kõiguvad sageli vägivalla ja õrnuse vahelisel skaalal. See on põhjuseks kompanii laiale tuntusele ning muutnud nad silmapaistvamaimaks tantsukompaniiks nii Šveitsis kui rahvusvahelisel areenil. 2007. aastal tunnustati neid aastase tegevuse eest Šveitsi tantsu ja koreograafia auhinnaga. Lavastuse „au bleu cochon” etendusi näeb Tallinnas Kumu auditooriumis 2. oktoobril ning Tartu Sadamateatris 4. oktoobril.

15. oktoobril esietendub Kumu auditooriumis semiootikust koreograafi Maria Goltsmani esimene täispikk tantsulavastus „tühjuste täitmine”, mis võtab vaatluse alla maalikunstnik Gustav Klimtile iseloomulikud omavahel läbipõimunud ning terviklikult kokkusulanud inimkehad. Maria Goltsman on balleti- ja semiootikaharidusega koreograaf, kes oma senistes lühitöödes on tegelenud tantsu ja maalikunsti tajumise ühisprintsiipidega, uurides, kuidas kujutatakse tantsu maalikunstis ja kuidas tants maalib ja joonistab.

Opus TempusNovembris taasetendub koreograafide Mari Mägi ja Kaja Lindali ning muusiku Monika Mattieseni ja Küberstuudio ühisloominguna valminud lavastus „Opus Tempus”. „Opus Tempus” on sürreaalne värvide ja vormide mäng, mille te­ge­la­steks justkui müstilised ee­la­ja­loo­li­sed floo­ra ja fau­na, mil­le kom­bed, tun­nus­joo­ned ja ri­tuaa­lid sürrea­list­li­kul ku­jul vaa­ta­ja­te­ni tuuak­se. Lisaks Kumule antakse etendus ka Tartu Sadamateatris.

*
Muutused on toimunud ka STÜ organisatsiooni tasandil. Sügishooajast on ühendusega liitunud koreograafid Külli Roosna, Mari  Mägi, Kaja Lindal ja Maria Goltsman ning STÜ on Kedja (Põhjamaaade tantsuisikuid koondava) võrgustiku Eesti partner.

2009.a sügishooaega toetavad Eesti Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Pro Helvetia fond, Tallinna linn, Tartu linn, Meriton Hotels, Overall Eesti, Lakrito, Isic, Eesti Ekspress, KesKus, kool.ee, Criticaldance, ETA, Virumaa Noorte Initsiatiiv, Saue mõis.

Lisaiinfo: www.stu.ee

Täiendav info:
Triinu Aron, STÜ tegevjuht
[email protected], tel: 50 94 854