Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

STÜ sarja PREMIERE’15 koreograafid on Arolin Raudva ja Maarja Tõnisson

17.06.2014 10:03

Sõltumatu Tantsu Ühenduse uute koreograafide sarja PREMIERE`15 koreograafid on Arolin Raudva ja Maarja Tõnisson

PREMIERE on sari neile, kes on alustamas oma koreograafi teed. Sari pakub tuge esimese tantsulavastuse väljatoomiseks ja enda tutvustamiseks selles valdkonnas.

2015. aasta taotlusvooru laekus viis taotlust, mille seast PREMIERE’i mentorid Külli Roosna ja Kenneth Flak, STÜ pikaajaline resident ja kunstiline nõustaja Erik Alalooga ning STÜ töötajad Evelin Lagle ning Triinu Aron valisid välja kaks lavastusideed. Arolini ja Maarja kasuks langes otsus, kuna neil oli kõige selgem lavastusidee ja nägemus, kuidas sellest PREMIERE’i sarja formaadis sünnib tantsulavastus.

Arolin Raudva lõpetas eelmisel kevadel TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia ja on varasemalt osalenud tantsijana PREMIERE’i sarjas etendunud Mari-Liis Eskussoni lavastuses „vägisi“. Kooli lõpetades väljendas Arolin oma mõtteid tantsukunstist järgnevalt: “Nii elus kui loomingus on minu jaoks tähtis esteetika. Ilus on alati mingi koledus ning koleduses ilu. Pean oluliseks enese loomist kunstiteoseks, eneseanalüüsi ning tegelen enese teadlikult suunava kujundamisega.

Ka Maarja Tõnisson on 2013 aasta TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukunsti lõpetanu, kes on valinud vabakutselise koreograafi tee. Maarja on tantsukunstist mõtisklenud: “Tants on väeallikas. Tantsimine vallandab jõud kehas ja meeltes. Tantsija on vägijõu edasikandja. Koreograaf on uute allikate looja.”

Esmakordselt on PREMIERE’i sarjal mentorid, kelleks järgmisel kahel aastal on Külli Roosna ja Kenneth Flak. Külli ja Kennethi üheks eesmärgiks on oma pikajalise residentuuri raames keskenduda Eesti tantsuvaldkonna arendamisele läbi PREMIERE’i programmi. Nad soovivad aidata selge visiooniga tugevatel professionaalsetel tantsukunstnikel arendada oma ideid ja praktikat.

PREMIERE`15 toimub juba seitsmendat aastat ja on siiani lavale toonud järgmiste koreograafide esimese tantsulavastuse nagu Mari-Liis Eskusson, Üüve-Lydia Toompere. Helena Krinal, Triin Marts, Svetlana Grigorjeva, Christin Lunts, Kristina-Maria Heinsalu, Kaisa Selde, Sandra Palm, Siim Tõniste, Jaan Ulst, Karl Saks, Kati Juurik ja Helena Pihel. Etendused on toimunud nii Tallinnas, Tartus, Helsingis, Viljandis, Hiiumaal, Rakveres ja mujal. Karl Saksa PREMIERE’i sarjas etendunud “Tsuud” pälvis 2010. aastal teatri aastaahindade laureaadi tiitli tantsulavastuse kategoorias. Svetlana Grigorjeva märgiti 2011. aasta Eesti sõltumatu tantsu auhinna aasta tulijaks PREMIERE’i sarjas esietendunud lavastusega “sõp rus est”.

PREMIERE’i sarja toetab Eesti Kultuurkapital. Premiere`15 esietendub 18. veebruaril Sõltumatu Tantsu Laval.

Pressiteate koostas: Evelin Lagle

Info: www.stu.ee/ [email protected]/ +37256881878