Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Straussi “Roosikavaler” Estonias vaid ühel õhtul

02.11.2012 11:03

Kolmapäeval, 7. novembril toob Rahvusooper Estonia publiku ette Richard Straussi ooperi „Roosikavaler“ suurejoonelise kontsertlavastuse, mille dirigent on Vello Pähn ja produtsent Mart Mikk.
Ainult üks kord esitusele tulevas ooperis laulavad Johanni van Oostrum Lõuna-Aafrika Vabariigist, Michaela Selinger ja Manfred Hemm Austriast, Valentina Farcas Rumeeniast, Rauno Elp, Heli Veskus, Urmas Põldma, Juuli Lill, René Soom, Mart Laur, Oliver Kuusik, Triin Ella, Kadri Kipper, Kristina Vähi, Kristel Pärtna, Aleksander Arder ja Andres Köster. Valguskujunduse teeb lavastusele Anton Kulagin.

„Roosikavaleri“ komponeerides soovis Richard Strauss luua muusikalist komöödiat Mozarti stiilis. Koostöös libretisti Hugo von Hofmannsthaliga sündis kaunis ja liigutav meistriteos täis poeetilist muusikalist elegantsi ja tundliku käekirjaga visandatud tegelaskujusid. Straussi lemmikute hulka kuuluv „Roosikavaler“ on koomiline ooper, mille sügavam tähendus avab end kuulajale läbi magusvalusa armastusloo. Ooperi külluslik orkestratsioon ja voolavad meloodiad teevad teosest muusikagurmaanide maiuspala. 

7. novembril toimuv kontsertlavastus on ainulaadne, sest Estonia kontserdisaali lava ette kerkib üheks õhtuks näitelava, kasutusel on ka teatraalsed kostüümid ja rekvisiidid. „„Roosikavaleris“ on palju lavalisi nüansse, mis tavalises kontsertettekandes jääks täiesti arusaamatuks. Eelkõige just see osa, mis teeb „Roosikavalerist“ koomilise ooperi. Seepärast otsustasime seda õige pisut lavastada, et teha publikule ooperi sündmustik mõistetavamaks ja lauljatelegi esinemine huvitavamaks,“ ütles produtsent, Estonia ooperijuht Mart Mikk.

Rahvusooperi pikas ooperite kontsertettekannete reas on „Roosikavaler“ juba üheteistkümnes. Varasematel hooaegadel on ülimenukalt ette kantud Wagneri „Tannhäuser“, Mozarti „Tituse halastus“, Catalani „La Wally“, Bellini „Puritaanid“, „Norma“ ja „I Capuletti e i Montecchi“, Verdi „Simon Boccanegra“, Rossini „Wilhelm Tell“, Donizetti „Poliuto“ ja Rimski-Korsakovi „Tsaari mõrsja“.

Anu Põrk
Rahvusooper Estonia
Turundusteenistus
+372 683 1318
+372 52 49129
[email protected]
_______
Maja täis muusikat!