Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

STLi uus hooaeg avatakse PREMIERE parimate valimisega

16.09.2016 09:52

STLi hooaja avamine 2016
Sõltumatu Tantsu Lava kolmas hooaeg algab koos majaresidentide Sveta Grigorjeva ja Jürgen Roostega 16. septembril Telliskivis. Samal õhtul selguvad PREMIERE’ 17 võitjad, kes kevadel oma debüütlavastustega välja tulevad.
 
Algav hooaeg pakub mitmeid uusi võimalusi tantsijatele, liikujatele ja etenduskunstnikele, kel vaja ruumi mõtlemiseks, olemasolevate ideede arendamiseks ja katsetamiseks. Selleks on STL programmis Avatud Pind, Greenfield ja liikumisSESOONid, mis toovad kokku aktiivsed tegijad nii tantsu- kui teistelt kunstiväljadelt. Lisaks toimuvad kord kuus Greenfield’i õhtud, mis on  nüüd avatud kõigile kunstidele! 
 
Juba 15. oktoobril toob Eesti ainus järjepidevalt lastele tantsulavastusi loov proff grupp Zuga ühendatud tantsijad välja „meeleKolu“, lavastuse, kus lubatud nii nutta-naerda, karjuda, jahmatada kui häbeneda.
 
Värske, kuid juba populaarne tantsukooslus Maarja Tõnisson, Arolin Raudva, Raho Aadla ja Age Linkmann on kutsunud külalislavastajad Belgiast ja Prantsusmaalt, et 11. novembril tulla publiku ette kehaliste unenägude-unistustega.
 
9. veebruaril esietendub üheksas PREMIERE’i aastakäik – sarjas teevad debüüdi selle aasta säravaimad uued lavaletulijad, kelle žürii valib viie kandidaadi seast välja 16. septembri ülesastumiste põhjal.
 
8. märtsil on rahvusvaheline naistepäev, STL tähistab seda seekord suurejooneliselt hommage’iga 20. sajandi suurtele koreograafidele – naistele, kes tegid lavakunstis revolutsiooni.
 
EV100 lavastusprotsess algab STL-is juba aasta enne esietendust. 19-22. septembril saavad kõik huvilised osaleda, et üheskoos sõeluda välja teemafookused EV100 lavastuseks.
 
Lisaks jätkuvad kord kuus laupäeviti erinevaid liikumisstiile tutvustavad praktilised töötoad. Saab parkuurida, sufi keerutusi teha, techno’t tantsida, praktiseerida kaasaegset tantsu.
 
Sõltumatu Tantsu Lava on Sõltumatu Tantsu Lava on avatud ja võrdsete võimalustega loomemaja Telliskivi loomelinnakus,  kõigile kunstnikele, kes soovivad oma loominguga pakkuda alternatiivi inimolemise mõtestamisel ja loomisel.  Uus lava on võtnud suuna tulevikule, seades ambitsiooni kujuneda innovaatiliseks sulatusahjuks ning avatud eksperimentaalplatvormiks neile uue põlvkonna kunstnikele, kelle jaoks kunst ei saa iial valmis. Sõltumatu Tantsu Lava tegevust koordineerib Sõltumatu Tantsu Ühendus. 
 
www.stl.ee
 
Triinu Aron
Sõltumatu Tantsu Lava
Tel. 5094854