Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

STL ja Zuga ühendatud tantsijad osalevad festivalil Palestiinas

06.04.2016 10:08

käik
Zuga Ühendatud Tantsijate ja Sõltumatu Tantsu Lava koostöös sündinud lastelavastus “KÄIK” osaleb Palestiinas rahvusvahelisel Ramallah tantsufestivalil. 12.-18.aprillini antakse kokku kuus etendust ning kaks töötuba kohalikele lastele.

Zuga ühendatud tantsijate lavastus „KÄIK“ esietendus 3. detsembril 2014 Sõltumatu Tantsu Laval. Lavastust on mängitud nii Tallinnas kui teistes linnades ja koolides nn. Raplas, Kiviõlis, Rannus, Raplas, Jõgeval, jm. Kuid ka Helsingis festivalil. Kokku üle 50 korra. 
Eestis näeb etendust veel 19.mail Tartus Teatri Kodus, mis on praeguste plaanidega viimane mängukord, sest käesoleva aasta oktoobris esietendub Sõltumatu Tantsu Laval juba Zuga ühendatud tantsijate uus lastelavastus “Meelekolu”.

“Käik” lavastus on saanud mitmekülgset tunnustust olles nimetatud 2014. a Eesti teatri aastaauhindade nominendiks SALME REEGI nimelises kategoorias ning pälvides 2014. aasta Sõltumatu Tantsu Auhinna. Zuga ühendatud tantsijad on ka ainus professionaalne ja järjepidevalt lastele tantsulavastusi loov trupp Eestis.
Ramallah Rahvusvaheline Tantsufestival on kohalike tantsukunstnike algatusel loodud festival, kuhu kutsutakse etendusi nii Palestiinast kui väljaspoolt, et ergutada rahvusvahelist dialoogi ja kultuuride vahetust.

Etenduse "Käik" festivalil osalemist toetab Eesti Kultuuriministeerium.

---
 
Sõltumatu Tantsu Lava on uus lava Telliskivi loomelinnakus, mis on võtnud suuna tulevikule, seades ambitsiooni kujuneda innovaatiliseks sulatusahjuks ning avatud ekspermentaalplatvormiks neile uue  põlvkonna koreograafidele, kelle jaoks kunst ei saa iial valmis. Sõltumatu Tantsu Lava tegevust koordineerib Sõltumatu Tantsu Ühendus ning uuel laval näeb Eesti ja muu ilma koreograafide loomingut. 2014/15 ja 2015/16 hooajal on STL loomingulise tegevuse suunanäitajateks etenduskunstnik Erik Alalooga ning koreograafid Külli Roosna ja Kenneth Flak, kes on ühtlasi maja residendid.

Lisainfo www.stl.ee