Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

STL ja Tartmus kutsuvad osalema uurimuspraktikumis “Whitefield ehk küsimusi liikuvast kehast valges kuubis”

03.10.2017 10:12

STL & Tartmus "Whitefield"
Viimastel aastatel on näidatud üles eriti elavdunud kahepoolset huvi: kunsti-institutsioonid elava keha vastu ning etendajad ja tantsukunstnikud valgete kuupide vastu. Kohati on see kohtumine väga värskendav, teisalt tuleb esmase õhina järel esitada ka kriitilisi küsimusi selle kohta, mida kohtumine loob ning mida lõhub.

28. septembril avatud Tartu Kunstimuuseumi sügisene näitus "Muuseumi koreograafia"vaatleb, kuidas koreograafia vahenditega saab kunstimuuseumi konteksti uurida. Selle teema jätkamiseks kutsuvad Sõltumatu Tantsu Lava ja Tartmus (tantsu)kunstnikke juba olemasolevate kunstinäitustega suhestuma.

Mitmeosaline uurimuspraktikum ootab kunstnikke, koreograafe ja lavastajaid Sõltumatu Tantsu Lava ja Tartmusi koostööprojekti, et uurida, kuidas toimib elav, liikuv keha elutute objektide kõrval visuaalkunsti ruumis.

Ootame etendus- ja visuaalkunsti kokkupuutest huvitatud loovisikuid, kes on valmis kaasa mõtlema nii teoreetilise uurimistöö põhjal kui ka astuma üles loomingulise lühi-showinguga ühel Tallinna galerii näitusel.

Interdistsiplinaarne praktikum annab sissevaate nii probleemküsimustele kui ka inspiratsiooniallikaid edasiseks tööks sel alal ning võimaluse töötada koos kunsti institutsioonide, kunstnike ja kuraatoritega.

Palun anna osalushuvist teada 16. oktoobrini või küsi lisa aadressil evelyn@stl.ee. Kohad on piiratud.
 
Whitefield toimub 14. detsembril Tallinnas, osalevad Eesti Kunstnike Liidu ja Tallinna Kunstihoone galeriid ning üritus lõpeb vestlusega samal teemal.