Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

STL annab lavastusega “Fluids” külalisetendusi Moskvas ja Riias

20.09.2018 14:25

2018. aasta kevadel esietendunud Sõltumatu Tantsu Lava ja Soome etenduskunstitrupi W A U H A U S koostöölavastus "Fluids" annab külalisetendusi Moskvas, kaasaegse tantsu laval ZIL, Дом Танца, ja Riias, Ģertrūdes ielas teātris. Tallinnas näeb etendust sel sügisel neljal korral.

Lavastuses "Fluids" loovad W A U H A U S-i liikmed tingimused totaalseks libeduseks, kus etendajad ei saa täielikult oma keha kontrollida. Libeduse tekitab J-Lube – veterinaarias kasutatav pulber-libesti, mis tingib kohmakuse ja graatsia vahel kõikuva liikumiskeele. "Fluids" kutsub publiku kohtuma intiimsuse, empaatia ja ebaõnnestumisega ajal, mil ühiskonnas valitseb perfektsionism, individuaalsus ja usaldamatus.

"Fluids" on Sõltumatu Tantsu Lava esmakordne koostöölavastus Helsingis resideeruva kunstnike kollektiiviga W A U H A U S, kus osalevad Eesti tantsijad Joanna Kalm, Karolin Poska, Sigrid Savi, Joonas Tagel ning Rootsi näitleja Salla Loper. Lavastuse lavastajad ja koreograafid on Jarkko Partanen ja Anni Klein, lava- ja valguskujundaja Samuli Laine ja helikujundja Heidi Soidinsalo.

W A U H A U S on Helsingis resideeruv multidistsiplinaarne kunstnike kollektiiv, kes loob kaasaegse teatri etendusi, tantsulavastusi, aga ka sotsiaalset koreograafiat, kontseptsioone ja töötubasid. Sõltumatu Tantsu Lava (STL) on teater ja kaasaegse tantsukunsti platvorm Telliskivi loomelinnakus. STL keskendub liikumise ja kehaga tegelevate lavastuste väljatoomisele, mis kasutavad nüüdisetenduskunstile omast väljenduslaadi.

"Fluids" külalisetendused:

26. ja 27. septembril Moskvas, ZIL, Дом Танца (etendusele 26. oktoobril eelneb vestlus kuraatori Nastja Proshutinskajaga)
3. oktoobril Riias, Ģertrūdes ielas teātris (etendusele järgneb vestlus)

Toimetaja: Merit Maarits
Allikas: kultuur.err.ee