Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Stina Kase fotonäitus „Eesti balleti portreed“ Estonias

16.05.2014 13:30

Eesti balleti portreedPühapäeval, 18. mail kell 15.30 avatakse Rahvusooper Estonia rõdugaleriis fotonäitus eesti balletilegendidest. Näituse „Eesti balleti portreed“ moodustavad fotopaarid, millest üks on Stina Kase poolt hiljuti loodud portree, teine artisti ajalooline rollifoto.

Näitus „Eesti balleti portreed“ on tänuavaldus inimestele, kes on Eesti tantsukunsti arengu ja eksistentsi võtmeisikuteks. Portreteeritavad on valitud nii, et moodustuks mitmekülgne läbilõige nii geograafilisel (Tallinn-Tartu-maailm) kui ka stiililisel (klassika-nüüdisballett) suunal. Möödunu ja praeguse kõrvutamine ei juhi tähelepanu üksnes eriala spetsiifikale, mis lubab laval olla piiratud hulga aastaid, vaid see on osutus silmaga nähtava avaratele tagamaadele. 

Stina Kase on fotograafiat armastanud kogu elu, ent hakkas alaga tõsisemalt tegelema aastal 2006, veidi peale Tartu Kõrgema Kunstikooli lõpetamist. Oma lähenemist iseloomustab fotograaf kui loomulikku ja märkamatut, tema siht on dokumenteerida loovalt elu tõelist olemust. Stina jaoks on hindamatud kõik need väikesed hetked, mis välgusähvatustesse suubudes minevikku kaovad: naer ja nukrus, tulevikuootus ja nostalgia - seisundid, mida on fotodele püütuna ka aastate pärast nauditav vaadata. Stina Kase tegutseb vabakutselise autorina, jäädvustades peamiselt moodi, portreesid ja pulmi. 

Näitusel osalevad balletilegendid Age Oks, Aime Leis, Elita Erkina, Endrik Kerge, Helmi Puur, Inge Arro, Elena Poznjak-Kõlar, Tatjana Laid, Juta Lehiste, Kaie Kõrb, Priit Kripson, Rufina Noor, Tatjana Voronina, Tiit Härm, Tiiu Randviir, Toomas Edur, Viesturs Jansons, Viktor Fedortšenko, Ülle Ulla ja Ülo Vilimaa.

Seeria valmimist toetas Eesti Kultuurkapital, sisulises ja teostuslikus osas olid abiks Age Oks ja Toomas Edur, Lea Tormis, Aune Aasoja, Kirsten Simmo ja Mart Laul Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumist, Kadri Kerge ning Anke Oks.

Fotonäitus on avatud Estonia teatri etenduste külastajatele kuni 30. septembrini. “Eesti balleti portreede” dublaažnäitust saab suve algusest näha järgemööda Haapsalus, Pärnus, Tartus ja Narvas. 

Maris Kerge, näituse algataja
51 78 039