Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Stepptants Vene Draamateatri laval

25.04.2003 10:45

Homme, 26. aprillil tähistab Aleksander Ivashkevitshi stepptantsu stuudio "Duff-Tap Studio" Vene Draamateatris oma 10. sünnipäeva kontsertetendusega "Jazz & Tap". Laval on Aleksander Ivashkevitsh koos oma õpilastega.
27. aprilli õhtul astuvad aga üles väliskülalised Ameerika Ühendriikidest: Tony Waag, Barbara Duffy, Walter "Sundance" Freeman, Max Pollak ja Mary Illes, kes kõik esindavad stepptantsu erinevaid stiile.

"Duff-Tap Studio" alustas tegevust 1993. aastal. Oma nime on stuudio saanud Aleksander Ivashkevitshi õpetaja Barbara Duffy järgi.
Igal aastal, juba kaheksa aastat järjest, annab stuudio kontserte "Jazz & Tap", mis on pühendatud rahvusvahelisele stepptantsu päevale, mida tähistatakse 25. mail. Erinevatel aastatel on kontsertidel esinenud tantsijad ja muusikud Ameerikast, Venemaalt, Soomest ja Jaapanist.

Stuudio õpilased on osa võtnud ka meistriklassidest ja festivalidest Helsingis, Moskvas ja New Yorgis. Kõige silmapaistvamateks saavutusteks võib lugeda osavõttu ning võite Moskva rahvusvahelisel stepptantsu festivalil 1996., 1999. ja 2000. aastal.

Vene Draamateatri ruumides on avatud ka näitus, mis toob huvilisteni stepptantsu ajaloo läbi teksti ning fotode, tutvustades sealhulgas Ameerika tantsuklassikuid.