Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Stand-up teater POINT: 6 kuud, 75 etendust, 33 000 vaatajat

14.01.2015 11:13

Eesti teatri- ja meelelahutusmaastiku värskeima tulija stand-up teatri POINT esimene poolaasta oli menukas, hooaja teine pool toob lavale uue staari ning värsket materjali  vanadelt tegijatelt.

Ott SeppNagu numbritest näha armastab Eesti publik stand-up komöödiat. POINTi hooaeg algas 5. augustil Peeter Oja esimese turneega “Kui loll võib inimene olla” ja jätkus sama materjali lisaetendustega oktoobris. Oktoobri turnee raames astus Peeter Oja publiku ette ka Soomes, Helsingi Aleksandri Teatri laval andes kahel õhtul kolm etendust täis saalidele. Kokku anti kahel turneel 41 etendust, mida käis vaatamas 17 500 inimest.

POINTi 2014. aasta lõpetas Ott Sepa esimene stand-up turnee “Ott Sepp tõuseb üles!” Ühe kuu ja ühe nädala jooksul anti 34 etendust, mis on nii lühikese aja jooksul ühe näitleja poolt antud etenduste absoluutne rekord. Ott Sepa stand-up etendusi käis vaatamas 15 500 inimest.
Ott Sepa ülestõus oli sedavõrd võimas, et lisaks tehtule otsustati 2015. aasta veebruaris anda Ott Sepa esimese stand-up kava viimased lisaetetendused. Kuigi publiku nõudmine lavastuse järele on suur, toimub veebruaris vaid 13 viimast etendust.

POINTi asutamisel seadsin kaks peamist eesmärki: Esiteks tuua Eesti publikuni värsket, teravat ja aktuaalset stand-up komöödiat olulistel teemadel. Teiseks anda läbi stand-up komöödia tuntud Eesti näitlejatele võimalus tulla publiku ette mitte ainult interpreetidena, vaid ka teksti autoritena. See toob näitleja klassikalise sõnalavastuse kõrval lavale oluliselt aktiivsemas rollis ning võimaldab publikul näha armastatud koomikut hoopis teises võtmes. Näitlejatele annab see suurepärase võimaluse avaldada iseenda mõtteid ja nägemusi ning loomulikult toob selline võimalus tavapärasesse teatritöösse vaheldust. Leian, et esimene poolaasta on olnud jõuline ja edukas ning oleme seatud eesmärgid hästi täitnud,” rääkis POINTi looja Karl Kermes.

Käimasolev hooaeg toob juba märtsi alguses lavale Andrus Vaariku. Märtsi keskel lisandub POINTi mängukavva Peeter Oja uus stand-up materjal. POINT avaldab täpse info mõlema turnee kohta veebruari esimesel poolel. Mõlemad näitlejad annavad etendusi aprilli lõpuni. POINTI hooaja lõpetab Peeter Oja kahenädalane Kesk-Euroopa turnee, mille käigus antakse etendusi Saksamaal, Šveitsis, Austrias, Belgias ja Luxemburgis.

Erinevalt klassikalisest komöödiast on stand-up show'des väga suur osa esinejal, kes on ise teksti autor ja publikul. Just publiku ja koomiku vaheline õige ja hea kontakt võimaldab stand-up õhtust saada elamuse, mis lihtsalt ei saa saalis kedagi külmaks jätta. Isegi, kui ei ole naljakas, on vähemalt valus…

Lisainfo:
Karl Kermes
[email protected]
tel: +3725069118