Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

“Sortsid” Lutsu Teatrimajas

14.12.2006 12:59

Neljapäeval, 14. detsembril esietendub Tartus Lutsu Teatrimajas F. M. Dostojevski romaani dramatiseering "Sortsid". Lavastust esitab Tartu Üliõpilasteater.

"Eluaeg on Jumal mind vaevanud." Nii ütleb Dostojevski romaanis Kirillov. Teoses on kriminaalse süžee varjus eksistentsiaalsetele küsimustele vastuste otsimise lugu, mille käigus paljastuvad inimeste tumedad hingesopid. Albert Camus ei pidanud seda Dostojevski romaani asjata ta parimaks teoseks ning eksistentsialismi baastekstiks.

Lavastus tugineb omaaegsele Vaino Vahingu ja Kalev Kudu dramatiseeringule, mille Kudu 1998. aastal Vanemuise ja Lasteteatri ühisprojektina ka lavastas. Uus versioon on poole lühem ja keskendub noortele anarhistidele. Peadpööritavatele sündmustele annab sünge varjundi aimus lähenevast katastroofist.

"Sortside" lavastaja on teatri kunstiline juht Kalev Kudu, kunstnik Margus Liivak, originaalmuusika kirjutas lavastusele Kiwa, liikumise seadis Auli Auväärt. Mängivad Helen Solovjev, Vallo Toomla, Martin Liira, Kaarel Vaidla, Peeter Piiri ja Enor Niinemägi.

Tumedad jõud möllavad Lutsu Teatrimajas lõppeval aastal vaid viis korda. Peale esietendust saab lavastust näha 16., 19., 20. ja 21. detsembril. Kõikide etenduste algus on kell seitse õhtul.

Kalev Kudu
TÜT kunstiline juht
55696846