Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Sopran Kaie Konradi CD-kogumiku esitlus

14.02.2007 13:17

Kolmapäeval, 14. veebruaril kell 15 esitletakse Rahvusooper Estonia Talveaias kaheosalist CD-plaati sopran Kaie Konradilt, kes on tunnustust kogunud nii kammerlaulja kui suurvormide solistina. Kogumikul kõlavad muuhulgas soololaulud Mart Saarelt, aariad Purcelli, Berliozi ja Artur Lemba ooperitest ning tervikuna Rossini "Stabat Mater". Plaadi üheks pärliks on kaks Kuldar Singi "Ave Mariat" balletist "Maarjamaa lunastus". Plaadi koostaja on Jüri Kruus.

Eesti laulukultuuri parimaid asjatundjaid Tiiu Levald ütleb, et Kaie Konradi panus paljude suurvormide ettekannete õnnestumisele on olnud muljetavaldav, kuid lauljanna olnuks kindlasti valmis ka kandvateks rollideks teatrilaval. "Tema hääle võimalusi on võrreldud Marilyn Horni ja Jelena Obraztsova omadega ja samas selle unikaalsus on võrreldamatu - siin sisaldub sügavat dramatismi, rikast värvide lopsakust alumises registri ja lõputuina näivaid kõrgusi," räägib Tiiu Levald.

Kaie Konradi plaadil kõlavad Jüri Kruusi poolt restaureeritud ülesvõtted aastatest 1975-1995, osa neist salvestustena avalikelt esinemistelt Tallinna, Moskva ja Leningradi kontserdisaalides. Sopran esineb ERSO ja Tallinna Kammerorkestri ning Eesti Raadio Segakoori saatel, dirigeerivad Neeme Järvi, Peeter Lilje, Eri Klas, Paul Mägi ja Toomas Kapten. Organistidest saadavad lauljat Kadri Ploompuu, Ene Salumäe ja Viive Mäeots, pianistidest tema pikaaegsed partnerid Therese Raide ja Viiva Väinmaa. Peeter Lilje juhatatud Rossini "Stabat Materi" solistid on peale Kaie Konradi veel mezzosopran Leili Tammel, tenor Konstantin Pluznikov ja bass Mati Palm. 

Plaadi esitlust juhib Tiiu Levald.

Eero Raun
Rahvusooper "Estonia" nõunik
50 68 194,
[email protected],
www.opera.ee