Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Soomes ja Portugalis toimuvad festivalid otsivad programmi ühe vaataja ja ühe etendajaga lavastusi

27.02.2024 16:41

Pildil on inimene, kes lamab põrandal punastel mattidel ning keda etendaja katab parajasti erinevate lillede ja taimedega.

Soomes Oulus toimuv Kehä Festival ja Portugalis Lissabonis toimuv One-to-one Festival otsivad programmi lavastusi (ja muid teoseid), milles osalevad korraga üks etendaja ja üks vaataja. Kehä Festival toimub 30. oktoobrist kuni 2. novembrini 2024, One-to-one Festival 15. kuni 17. novembrini 2024. Teoseid saab festivalile pakkuda 10. märtsini 2024.

Festivalid ootavad oma programmi lavastusi, kus üks etendaja ja üks vaataja kohtuvad kas suletud ruumis või suurema publiku ees. Samuti on võimalik välja pakkuda etendaja ja vaataja koostöös sündivaid teoseid, millest areneb välja näiteks näitus või kontsert.

Üks-ühele-lavastuse arendamiseks on võimalik kandideerida ka residentuuri, mis toimub 9. kuni 29. septembrini 2024 Klanjecis Horvaatias. Residentuuri pääseb kolm kandidaati, kes saavad kolme nädala jooksul osaleda ka töötubades, et vahetada üks-ühele-lavastusi puudutavaid kogemusi nii teiste kunstnike kui ka Klanjeci elanikega.

Kehä Festivali esinejatele pakutakse 1000 eurot honorari, One-to-one Festivali esinejatele 795 eurot honorari. Samuti makstakse 2600 eurot honorari residentuuris osalevatele kunstnikele. Nii festivalidel kui ka residentuuris osalejatele pakutakse majutust, toitlustust ning reisi- ja produktsioonikulude hüvitamist.

Rohkem infot leiab Kehä Festivali kodulehelt.

Pildil Karoliina Loimaala lavastus "Kukkakylpy" Kehä Festivalil. Foto: Anniina Kettunen