Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Soome uue tsirkuse ja visuaalse teatri WHS lavastus Kumus

21.10.2014 13:04

24. ja 25. oktoobril kell 19.00 etendub Kumu auditooriumis Soome uue tsirkuse ja visuaalse teatri WHS lavastus „Lahkumine”. 2013. aastal Strasbourgis ja seejärel Soome rahvusteatris esietendunud lavastust on mängitud menukalt nii Soomes, mitmel Euroopa teatrifestivalil kui ka Lõuna-Ameerikas. Möödunud aastal pälvis lavastus Soome teatriliidu Säde preemia parima videokujunduse eest.

„Lahkumine” toob lavale mehe ja naise, kelle suhetest hakkab hargnema sõnatult kulgev visuaalne vaatemäng. Mitmeid videoprojektsioone ja kaasaegse tsirkuse võtteid kasutades loob lavastus maagilise ruumi, kus laval toimuv sulandub ühte videoprojektsioonidega. 19. sajandi mustkunstnike illusioonidest inspiratsiooni saanud teoses kohtuvad tsirkus, maagia, rõivadisain ning multimeedialahendused, lavakeeles leidub viiteid nii Michelangelo Antonioni linateostele kui ka tummfilmile.

WHS on 2002. aastal Kalle Nio, Ville Walo ja Anne Jämsä poolt asutatud kaasaegse tsirkuse kollektiiv, mis on mänginud olulist rolli Soome kaasaegse tsirkuse esiletõusus ja arengus. WHS tegutseb eksperimentaalsete etenduskunstide valdkonnas, kus ühendatakse nii kaasaegse tsirkuse, objekti- ja tantsuteatri kui ka videokunsti väljendusvahendid. WHSi lavastustes on olulisel kohal ka helikujundus.

„Lahkumise” lavastaja Kalle Nio peamine tegevusala on mustkunst ja visuaalkunstid. Oma töödes uurib ta videopildi võimalusi luua kolmemõõtmelises ruumis uudseid tajuvorme. Lavastuse koreograafia on loonud Kalle Nio ja kaasaegse tantsu taustaga Vera Selene Tegelman, kes on mõlemad ise ka laval. Kostüümide autorid on rõivabrändi TAUKO loojad Mila Moisio ja Kaisa Rissanen. Valguskujunduse on teinud Jere Mönkkönen, videolahendused Matias Boettge ja Kalle Nio. Helikujunduse autor on tuntud Soome helilooja ja löökpillimängija Samuli Kosminen.

Etenduste piletid on müügil Piletilevis ja tund enne algust kohapeal.
Lavastuse toob Eestisse Kumu auditoorium Eesti Kultuurkapitali, Kultuuriministeeriumi ja Reval Café toetusel.

Ürituse veebileht: http://www.kumu.ee/et/kylastajale/kalender?view=event&id=2003

Lisainfo:
Ellu Maar
Kumu auditooriumi projektijuht
Kumu kunstimuuseum
Weizenbergi 34 /Valge 1
Tallinn
Tel 602 6023, 5330 7719
[email protected]

Helene Tedre
Kommunikatsioonijuht /Communication Manager
Eesti Kunstimuuseum / Art Museum of Estonia
Tel +372 602 6026; +372 5681 6706
[email protected]