Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Soome-ugri festival Marimaal kutsub osalema

16.01.2020 10:28

Soome-ugri festival "Majatul"
M. Šketani nimeline Mari Rahvusteater kutsub soome-ugri rahvaste teatreid osalema rahvusvahelisel festivalil "Majatul", mis toimub 24.–30. septembrini 2020 Joškar-Olas ning on pühendatud Mari Eli Vabariigi 100. aastapäevale. 

Esimene "Majatul" festival toimus Iževskis (Udmirdimaa, Venemaa) 1992. aastal, teine Nurmeses (Soome) 1994. aastal. 1997. aastast toimub festival pidevalt Joškar-Olas (Marimaa, Venemaa). Nende aastate jooksul on festivalist osa võtnud teatrid Venemaalt, Ungarist, Soomest, Eestist.

Soome-ugri rahvaste teatrid esitavad festivalil oma lavastusi ja rahvusdramaturgiat, vahetavad ideid ja kogemusi, otsivad tuhandeaastaseid kultuurijuuri ja tunnetavad erinevusi. Tänu tuntud kriitikute ja teatriloo uurijate osalemisele festivalil analüüsitakse meie teatrite loomingulisi saavutusi. Festival kannab olulist missiooni soome-ugri teatrikunsti ja üldisemalt kultuuri säilitamises ja arendamises ning stimuleerib uut loomingut.

Lugupeetud keele-, kultuuri- ja teatriloomingu sugulased!

2020 aastal XIII "Majatul" festivalil meie tahaksime kohtuda Venemaa, Ida-Euroopa ja Skandinaavia soome-ugri teatritega. Meie tahaksime koos teiega näha etendusi, mis kümblevad soome-ugri kultuurides ja teatriloomingus, et selle kaudu saaks puudutatud hinged, mõtted, elamused, ideed ja unistused. 

Loodame, et meie ettepanek huvitab Teid ning sellepärast meie ootame 2020. aasta 1. aprillini Teie taotluseid, millele lisate ka etenduse kirjeldused, tehhnilised nõudmised, tulijate arvu, foto ja video, afiši kavandid. Küsimuste korral võib pöörduda eesti keeles Erik Juzõkaini poole (+79177140187, [email protected], [email protected])

Märkus: meie festivali tavaline reegel – sõidukulud Joškar-Olani ja tagasi osalejad kannavad ise, kõik kulud Marimaal – majutus ja toitlustamine kuni 20 osalejad, lava ja tehnilised nõudmised, ekskursioonid jne. – on vastuvõtja kanda. 

Kunstiline juht Vassili Pekteev
Direktor Erik Juzõkain