Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Soome tippkoreograaf lavastab Eestis

23.09.2004 10:20

Laupäeval, 25. septembril saab Tallinnas Hobuveskis näha Soome hinnatud koreograafi Tommi Kitti kaasaegse tantsu lavastust "24 tundi", mis on loodud Fine 5 Tantsuteatri tantsijatele.
Fine 5 Tantsuteatri ja Tommi Kitti koostöö algas juba kaks aastat tagasi, kui toodi lavale "A Bit Before Tomorrow".

Tommi Kitti on üks hinnatumaid ja tuntumaid kaasaegse tantsu koreograafe, kes on Soome kaasaegse tantsu arengut mõjutanud üle 30 aasta. Ta on tantsinud Helsingi kaasaegse tantsuteatri Raatikko algkoosseisus, Soome Rahvusballetis ja Helsingi Linnateatris. Culberg Balletiteatri koosseisus on Kitti looming ja tantsukeel kujunenud väga omapäraseks ning huvipakkuvaks. Täna võib väita, et Tommi Kitti on koreograaf, kes on loonud tantsumaailmas oma ja ainulaadse liikumiskeele. Tema intiimne ja inimlähedane suhe tantsu ning tema liikumise virtuoossus on tõstnud ta nii maailma kui Soome kaasaegse tantsu tippude sekka.

Tommi Kitti loomingut on hinnatud Finnish National Art 2000, RCI Seine-Saint-Denis 2000, Pro Finlandia 2003 auhindadega.

Tallinnas Fine 5 Tantsuteatri poolt ettekantav "24 tundi" jätkab Kitti liikumismõtlemist ning tegeleb inimsuhete nähtava ja varjatud olemusega. Etenduspaigaks valitud Hobuveski saal on avaldanud koreograafile erilist mõju, mis lubab oodata huvitavat tulemust, kus koreograafi loomingut  mõjutab Tallinna vanalinna eriline aura.

Koreograaf: Toomi Kitti (Soome)
Tantsivad: Rene Nõmmik, Tiina Ollesk, Laura Kvelstein ja Dimitri Kruus
Valgus: Eve Teras

Etendused toimuvad 25., 28., 29. septembril ning 7., 8. oktoobril algusega kell 19.30 Hobuveskis. Tantsuõhtu esimeses osas tuleb esitusele lavastus nimega "Tööprotsess" Fine 5 Tantsukooli meestantsijate esituses.


Lisainfo:

Triinu Aron
Fine 5 Tantsuteater
Tel. 641 2519, 50 94 854