Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Soome tantsuteater MD esineb Tartus

15.05.2009 11:12

Tampere tantsuteater MD annab täna ja homme Tartu Sadamateatris kaks külalisetendust lavastusega "Lemminkäinen", milles on ühendatud nüüdistants ja soome rahvuseepose "Kalevala" luule.

"Lemminkäinen" kujutab tundeküllaselt ja jõuliselt inimese soovi ja tahet uuenduste järele ning samas tema võimetust muutuda. Lool on soome rahvaluule rütmid ja emotsioonid, võimaldades esitajatel end täielikult materjalile pühendada, tantsida, laulda, värsse esitada.

Koreograaf, lavastaja ja libreto autor on Samuli Roininen, kostüümikunstnik Elina Vättö ja lavakujundaja Tuija Väänänen. Tantsivad Suvi Eloranta, Elina Jakowleva, Anniina Kumpuniemi, Ville Oinonen, Samuli Roininen ja Outi Yli-Viikari.

Tantsuteater MD asutati 1997. aastal kahe tantsuteatri – Mobita (1972) ja Dansco (1988) liitmisel. MD-d rahastavad Soome valitsus ja Tampere linn, teatril on püsiv kümneliikmeline koosseis. MD annab aasta jooksul umbes 80 etendust kodulaval ja veel 20 turneedel. Teatri mängukava koosneb nii lastele kui ka täiskasvanutele mõeldud nüüdistantsu lavastustest.

Etendused toimuvad 15. ja 16. mail algusega kell 19 Tartu Sadamateatris.

Vaata ka:
http://www.tanssiteatterimd.fi/index.php?id=58
http://www.tanssiteatterimd.fi/lemminkainen/