Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Soome improteatri külalisetendus Eestis

26.03.2012 16:03

7. aprillil võib teatri NO99 keldrisaalis oma silmaga näha Soomes tegutsevat inglisekeelset improgruppi JadaJada!

Improvisatsiooniline teater erineb klassikalisest selle poolest, et laval sündivad lood on igal õhtul uued. Etendus valmib publiku silme ees, vaatajate poolt pakutavate sõnade abil, mis annavad näitlejatele tegutsemiseks inspiratsiooni. Sõnu pähe ei õpita ja tegevusliine ette kokku ei lepita. Kõik sünnib kohapeal.

JadaJada hingeks on USAst pärit Trent Pancy, kes on õppinud ja esinenud sellistes Ameerika prestiižsetes kohtades nagu Second City Conservatory, Second City Music Conservatory, iO Theatre (endine ImprovOlympic) ja ComedySportz Chicago. Tamperre elama asudes hakkas ta otsima võimalusi ka seal chicago-stiilis improteatri arendamiseks ning nii sündiski Soome esimene inglisekeelne improgrupp JadaJada. Lisaks esinemistele oma grupiga on ta andnud erinevaid improteatri kursuseid nii Soomes kui ka mujal Euroopas ning ühe avaliku lühikursuse ka möödunud suvel Eestis.

7. aprilli etendusel lubab JadaJada pakkuda rõõmu nii lühikeste kui pikemate improsketšide näol. Samuti on nad lubanud anda oma panuse Improgrupp Jaa! etendusel 6. aprillil Tallinna Toomklubis. Lisaks külalisetendusele Tallinnas, on JadaJada grupp parasjagu ametis maikuus aset leidva Soome esimese rahvusvahelise improteatrifestivali korraldamisega, kuhu on kuulu järgi oodata gruppe nii Indiast, Iisraelist, Iirimaalt, Saksamaalt kui Skandinaaviamaadest. Lähemalt võib JadaJada ja nende tegemiste kohta lugeda siit:

http://www.jadajadaimprov.com/
http://www.finlandimprovfestival.com/

JadaJada toob Eestisse Improgrupp Jaa! (www.jaa.ee)

Lähem info,
Rahel Otsa

+372 55 35 199
rahel@jaa.ee
http://jaa.ee/
http://stuudio.jaa.ee/