Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Sõltumatu Tantsu Maraton toimub tänavu esimest korda Islandil

31.05.2023 11:30

Sõltumatu Tantsu Maraton toimub 1. juunil 2023 esimest korda Reykjavikis. Kestvustantsimist korraldavad Sõltumatu Tantsu Lava koostöös Dansverkstæðiði, Islandi Tantsukompanii ja List Án landamæra festivaliga.

Kui Sõltumatu Tantsu Maraton on tavaliselt 12-tunnine, siis Reykjavikis toimub Dansdagari festivali raames maratoni lühendatud versioon, kus osalejad tantsivad nelja tunni jooksul erivajadustega inimeste heaks. Kogutud annetused lähevad festivali List Án landamæra korraldamiseks, mille eesmärk on kaasata etenduskunstiväljale rohkem puuetega inimeste loomingut.

"Soovisin tuua tantsumaratoni Islandile, kuna viimastel aastatel on siin olnud suureks aruteluks erivajadustega inimeste kaasamine etenduskunstidesse. Teades Sõltumatu Tantsu Maratoni eesmärki, leidsin, et see on hea vorm, kuidas mainitud teemale tähelepanu pöörata. Samuti toob see loodetavasti Eesti ja Islandi tantsukogukonnad teineteisele lähemale,” selgitab tantsumaratoni eestvedaja Islandil ning seal resideeruv Eesti tantsija Juulius Vaiksoo.

Sõltumatu Tantsu Maraton on heategevuslik ja meelelahutuslik üritus, mille eesmärk on pühitseda liikumiskultuuri, suurendada liikumis- ning tantsualast teadlikkust. Samuti soovivad korraldajad sündmuse kaudu rõhutada, et igasuguse füüsilise vormiga ja ettevalmistusega inimesed on tantsupõrandal võrdsed ja teretulnud.

Esimene Sõltumatu Tantsu Maraton toimus 29. detsembril 2017. aastal Sõltumatu Tantsu Laval. Idee sai alguse Joanna Kalmu lavastusest "VIVA La VIDA kuni surm meid lahutab", mis oli inspireeritud 1930ndate tantsumaratonidest ning tantsust kui viisist ellu jääda ja rõhuvale kaasajale vastu panna.

Järgmine Sõltumatu Tantsu Maraton toimub 2024. aastal Tartus.

Rohkem infot leiab seekordse Sõltumatu Tantsu Maratoni Facebooki lehelt.

Pildil Sõltumatu Tantsu Maraton 2019. aastal. Foto: Marlene Kirt