Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Sõltumatu Tantsu loeng: tantsudramaturg ja -uurija Anastasio Koukoutas

02.12.2021 13:01

Kolmapäeval, 8. detsembril kell 16.00 toimub ZOOMi vahendusel kreeka tantsudramaturgi ja -uurija Anastasio Koukoutase tasuta veebiloeng “On public appearances – choreography as a tool to re-examine the possibilities of (being in) public” (“Avalikest väljaastumistest – koreograafia kui avalikus ruumis viibimise uurimisvahend”). 

SIIN: sündmuse lingid STLi kodulehel ja FBs ning ZOOMi link loengul osalemiseks. 

Loeng tugineb erinevatele näidetele avalikest esinemistest, et selgitada, kuidas uurida koreograafia kaudu kehade toimimist avalikus ruumis. Kuidas mõjutavad avalikku ruumi uued kontseptsioonid kehast, nendevahelisest seotusest ja vastastikusest sõltuvusest pärast pandeemiat? Ateena näitel vaadeldakse Kreeka iseseisvussõja 200. aastapäeva avaliku tähistamise ja tantsijate protestivormina toimunud osalusaktsioonide juhtumeid Syntagma väljakul.

Anastasio Koukoutas töötab tantsuteooria ja -dramaturgia valdkonnas. Ta on õppinud Ateena Majandusülikoolis kommunikatsiooni ja turundust (BA), Accademia Teatro alla Scalas (koostöös Bocconi Ülikooliga) etenduskunstide korraldust, etnomusikoloogiat Ateena riiklikus Kapodistria ülikoolis (Kreeka muusikakultuuri ja hariduse e-kursuse raames). Ta on töötanud kaasautori ja toimetajana mitmetes kunstiasutustes ja -organisatsioonides, näiteks: Ateena & Epidauruse festival, Onassis Stegi, Dimitria Thessaloniki festival, Megaron – Ateena kontserdimaja jt. Ta on töötanud dramaturgina teatri- ja tantsulavastuste juures (Experimental Stage of National Theatre in Greece, Arc for Dance Festival, Porta Theatre Athens jt). Ta kirjutab sageli tantsuvaldkonnast veebiplatvormidele dancepress.gr, springbackmagazine.com, artivist.gr ja õpetab ka tantsuajalugu. Samuti on ta teinud etendajana koostööd mitmete koreograafide ja tantsukunstnikega, näiteks Denis Savary (Lagune – National Museum of Contemporary Art, Ateena, 2016), Virgilio Sieni (Biennale Danza / La Biennale di Venezia, 2016), Pierre Bal Blanc (documenta14, 2017), Dora Garcia (Ateena kontserdimaja Megaron, 2018) jt.

Sõltumatu Tantsu Lava loengusari mõtiskleb avaliku ruumi ja koreograafia vaheliste seoste üle. Kuidas meist ümbritsevast keskkonnast moodustub tähenduslik ruum; millised uued hoiakud ja suhted saavad tekkida olemasolevatesse paikadesse; kuidas saab koreograafia avalikku ruumi mõjutada ja mõtestada; millised on linnaruumi koreograafiad?

Käesoleval hooajal oktoobrist maini toimuva loengusarja raames oleme palunud avaliku ruumi ekspertidel ja kunstiteadlastel teha oma valdkonda sissevaade ka (inim)kehade, liikumise ja koreograafia aspektidest. Loengud toimuvad kord kuus Sõltumatu Tantsu Laval ning on avatud kõigile huvilistele. 

Loengud toimuvad Sõltumatu Tantsu Lava avaliku ruumi koreograafia residentuuriprogrammi osana tasuta. 2021/2022 hooaja vältel toimub 5 residentuuri, mille raames uurivad koreograafia ja liikumise võimalusi ning katsetavad uusi viise publikuga kohtumiseks avalikus ruumis järgmised kunstnikud: Henri Hütt; Helena Krinal ja Heleri Kängsepp; Brite Vilgo ja Kristina-Maria Heinsalu; Karolin Poska, Maret Tamme ja Theodore Parker; Liis Vares.