Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Sõltumatu Tantsu loeng 3. veebruaril: Keiti Kljavin “Urbanism kohtub kehaga”

24.01.2022 14:01

Sõltumatu Tantsu Lava kutsub neljapäeval, 3. veebruaril 2022 kell 16:00 kõiki huvilisi Sõltumatu Tantsu Lavale Keiti Kljavini loengule "Urbanism kohtub kehaga". 

Urbanist Keiti Kljavin tutvustab loengus urbanismi mõistet ja selle kasutamist Eestis. Millised on need kaasaegsed teooriad, kus kehad, performatiivsus või liikumine kohtub linnaruumi mõtestamisega? Jutuks tuleb ka avalikkuse mõiste ja selle seosed urbanismiga. Keiti toob näited enda tööst õppejõu ja praktikuna, kus sellised kokkupuuted on juhtunud. Näiteks kuidas on urbanismile omistatud ettevõtmised kantud ideest, et linn on iseorganiseeruv keha, mida saab mõjutada? Fookuses on noorte urbanistide, aktivistide ja arhitektide esimesed katsetused linnaruumis, mis käsitlevad teemasid nagu suurte inimmasside poliitilised liikumised ja infrastruktuur, tühermaad kui veel välja kujunemata tähenduste ja määratlemata kujundite ruumid, linnasekkumiste liikuvusmustrid, audiorännakutega suhestuv linnaruum jne.

Sõltumatu Tantsu Lava loengusari "Avalik ruum ja koreograafia" mõtiskleb avaliku ruumi ja koreograafia vaheliste seoste üle. Kuidas meist ümbritsevast keskkonnast moodustub tähenduslik ruum; millised uued hoiakud ja suhted saavad tekkida olemasolevatesse paikadesse; kuidas saab koreograafia avalikku ruumi mõjutada ja mõtestada; millised on linnaruumi koreograafiad?

Käesoleval hooajal oktoobrist maini toimuva loengusarja raames oleme palunud avaliku ruumi ekspertidel ja kunstiteadlastel teha oma valdkonda sissevaade ka (inim)kehade, liikumise ja koreograafia aspektidest. Loengud toimuvad kord kuus Sõltumatu Tantsu Laval ning on avatud kõigile huvilistele.

Keiti Kljavin (s. 1987) on urbanist, Eesti Kunstiakadeemia urbanistika lektor (www.artun.ee/urbanstudies) ja Linnalabori (www.linnalabor.ee) juhatuse liige. Linnalabor on Eesti esimesi linnateemade omaalgatuslikke liikumisi, mis uurib linnas elamist ning osaleb teadmis- ja väärtuspõhiste linnapoliitikate loomises. Keiti on töötanud erinevate omavalitsuste ja riigi poolt eestvedavates projektide juures, koostanud strateegilise planeerimise dokumente ning uuringuid. Õppetöös keskendub Keiti linnastumisele ning teda huvitab elukeskkond väljaspool keskuseid. Kunstiakadeemias juhendab Keiti urbanistika ja sisearhitektuuri eriaalastuudiod ning juhendab magistrante nende lõputöödes. Ta on urbanistika väljaande U peatoimetaja (www.urban.ee).

Sõltumatu Tantsu Loengud toimuvad STL-i avaliku ruumi koreograafia residentuuriprogrammi osana. 2021/2022 hooaja vältel toimub 5 residentuuri, mille raames uurivad koreograafia ja liikumise võimalusi ning katsetavad uusi viise publikuga kohtumiseks avalikus ruumis järgmised kunstnikud: Henri Hütt; Helena Krinal ja Heleri Kängsepp; Brite Vilgo ja Kristina-Maria Heinsalu; Karolin Poska, Maret Tamme ja Theodore Parker; Liis Vares.

FB event: https://www.facebook.com/events/1518487248520301
Info STLi kodulehel: https://stl.ee/projekt/soltumatu-tantsu-loeng-avalik-ruum-ja-koreograafia/