Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Sõltumatu Tantsu Lava uue hooaja avab Greenfield, kus koreograafid tutvustavad oma uuslavastusi

13.09.2022 09:52

Greenfield on regulaarne sündmus Sõltumatu Tantsu Laval, kus kunstnikud saavad oma valmimisjärgus töid näidata ning teiste loojate ja publikuga dialoogi luua. 16. septembril 2022 kell 19:00 avab Greenfield Sõltumatu Tantsu Lava 2022/23 hooaja.

Üles astuvad koreograafid Külli Roosna ja Kenneth Flak, Zuga Ühendatud Tantsijad, Sveta Grigorjeva, uute koreograafide sarja PREMIERE tantsukunstnikud Liisi Hint ja Unholy Trinity (Annabel Tanila, Daniela Privis, Kärt Koppel), Laura Cemin ja Bianca Hisse, Kadri Sirel, Keithy Kuuspu, Sigrid Savi, Valeria Januškevitš ja Keity Pook. Greenfield on kõigile huvilistele tasuta.

Samal päeval algab ka Sõltumatu Tantsu Lava sügiskampaania, mil 16.–23. septembrini on kõigile etendustele võimalik soetada piiratud hulgal 10 euroga sooduspileteid.

Esimese uuslavastusena jõuab 14. oktoobril publikuni Külli Roosna ja Kenneth Flaki tantsulavastus „Singulaarsus”. Autorid tegelevad vabaduse ja paratamatuse küsimustega: kuidas isiklik reaalsustaju määrab meie mõtestamise ning selle, mida me üldse tähenduslikuks ja väärtuslikuks peame. Teosega jätkavad Roosna ja Flak interaktiivsete lavastuse-ökosüsteemide meetodit, milles tantsija liigutused loovad lavastuse heli, valguse ja video.

8. novembril esietenduv lavastus „Artefakturism: farsid ja varemed” kutsub küsima, kuidas suhestuvad postindustriaalsest ühiskonnast mõjutatud kehad (pre-)industriaalse keskkonna, artefaktide ja praktikatega. Koreograafid Valeria Januškevitš, Keity Pook, Sigrid Savi ja Kadri Sirel tõlgivad Eesti Vabaõhumuuseumis, Kreenholmi manufaktuuris ja Sõltumatu Tantsu Laval kogetu tantsulavastuseks. Kolme etappi seob töötava keha mõiste, mille konstrueeritust vaadeldakse aistingute ja mälu narratiiviloome kaudu.

Publikul on taas võimalus saada osa ka möödunud hooaegade menukatest lavastustest: W A U H A U Si „Fluids”, Sveta Grigorjeva „FAKERZ” ning Zuga Ühendatud Tantsijate „Suur teadmatus” ja „2 + 2 = 22“.

Uue sündmusena toimuvad sel hooajal STL-is tantsukriitika uurimisresidentuuri loengud ja arutelud, mis võtavad fookusesse tantsust kirjutamise ning julgustavad analüüsima tantsukunsti, nüüdistantsu lavastusi ja koreograafide loomingut. Residentuur toimub osaliselt koostöös kunstiteadlase Maarin Mürgi veetava Proloogkooli Kriitikakooliga, ühiselt toimuvad kõigile avalikud, kriitika positsiooni erinevates valdkondades analüüsivad vestlusringid.

Taas jätkuvad Sõltumatu Tantsu Laval hooaja lavastustest tõukunud loomingulised liikumise töötoad kõigile huvilistele, lavastuse teemadest ajendatud arutelud ning vestlused etendusprogrammi koreograafide-lavastajatega.

STL-i lavastused osalevad ka erinevatel festivalidel nii Eestis kui ka võõrsil. Tartu Interdistsiplinaaril etendus augusti lõpus Külli Roosna ja Kenneth Flaki „Two Body Orchestra”, septembris nägi Draama festivalil Sveta Grigorjeva „FAKERZit” ja uuslavastuse „Artefakturism: farsid ja varemed" eeltutvustus toimus festivalil draamamaa.weekend. Lavastus „Fluids” jõuab oktoobris põhjanaabriteni Tampere Telakka Open Border festivalil ja Zuga Ühendatud Tantsijate „Suur teadmatus” etendub 7. novembril Paides Naks festivalil. 

Sõltumatu Tantsu Lava programm on leitav kodulehel: www.stl.ee.

Pildil STLi uuslavastus "Artefakturism". Foto: STL