Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Sõltumatu Tantsu Lava tähistab kümnendat sünnipäeva

17.11.2015 16:01

Neljapäeva, 19. novembri peoõhtu kava:

-> Evelyn Raudsepa koostatud raamatu 

-> Taavet Janseni, Liis Varese, Andreas W näituse “10 kummardust gravitaatsioonile” avamine

-> Postinstumentum performancePüha müra tihenemine” esietendus (järgmised etendused 25. ja 26. novembril)

Juubilar avab uksed kell 18 ja sulgeb viimase külalise järelt.
Kohtumiseni!

DekaTants
Kümnendaks tegutsemisaastaks on Sõltumatu Tantsu Lava (aastani 2014 Sõltumatu Tantsu Ühendus) ennast sisse seadnud uutes ruumides Telliskivi loomelinnakus. Tantsukunsti edendamisele keskenduv produktsiooniteater  tähistab novembrikuus oma juubelit raamatu, näituse ja multimeediaetendusega. Koondpealkirja DekaTants alla mahutuv sünnipäevaprogramm ei nostalgitse mineviku kallal vaid positsioneerib hetkeseisu ning tulevikupotsentsiaale. Evelyn Raudsepa koostatav artiklikogumik “Eesti tantsukunst: nüüd ja →?“ koondab kaante vahele enamike olulisemate tantsukunstianalüütikute vaatepunkte. Taavet Janseni, Liis Varese ja Andreas W uusimustöö tehnoloogia ning inimkeha suhetest vormistub näitusena “10 kummardust gravitatsioonile“ . Helikunstirühmitus Postinstrumentum toob lavale füüsilise tegevusergonoomika võimalused füüsilise helitekitajana ning komponeerijana lavastuses “Püha müra tihenemine“. Vaatamata mõistele „juubel“ kultuuriliselt omistatud suurejoonelisuse painele keskendub STL glamuurse laiamise asemel sisulise fookuspunkti teravusele.

Fookuspunktiga mängivad ka eeloleva hooaja uuslavastused. Henri Hütt teravustab tähelepanu subtiitri kasutamise võimalustele etenduse kontekstis. Inga Salurand ja Hendrik Kaljujärv uurivad kultuuriliste eripärade avaldumist tantsus väljaspool folkloori survet.

STL- i üheks olulisemaks „kaubamärgiks“ kujunev noorte koreograafide sari Premiere on asunud laienema. Ka tänavu jõuavad täisproduktsioonini kaks lavastajat, aga protsessi tihendamiseks ning atraktiivsemaks muutmiseks toimub valik kahes osas. Esimesest valikust edukalt läbi murdnud viis kandidaati arendavad oma ideed lühiajalise residentuuri jooksul. Avaliku ettenäitamise põhjal valitakse neist välja juba kaks koreograafi, kelle täismahus etendusi näeb avalikkus 2016. aasta veebruarikuus.

Tantsukunsti praktilisest poolest huvitatutele jätkuvad töötoad professionaalide juhendamisel.