Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Sõltumatu Tantsu Lava kuulutas välja uued majaresidendid

02.05.2016 14:37

sveta grigorjeva ja jürgen rooste
Sveta Grigorjeva ja Jürgen Rooste: „Tants on relv, mõtlemis- ja elamisviis”Poolteist aastat tegutsenud Sõltumatu Tantsu Lava on juurutanud Eesti teatrimaastikule uue tegevusvormi – maja residentkunstnikud, kes roteeruvad kahe aasta tagant ja kelle leidmiseks toimub avalik konkurss. Nii on STL residendid 2016/17 ja 2017/18 hooajal Svetlana Grigorjeva ja Jürgen Rooste, kelle visiooniks on kujundada STL-st avatud võrdsete võimalustega loomemaja kõigile kunstnikele, kes oma loominguga soovivad pakkuda alternatiivi inimolemise mõtestamisel ja loomisel.

Sveta Grigorjeva on tantsukunstnik ja luuletaja. Jürgen Rooste on kirjanik ja luuletaja. Mõlemad on sotsiaalselt tundlikud ja aktiivsed kultuuriinimesed, kes ei jäta reageerimata olukorras, mis seda nõuab. 

STL majaresidendid toovad majja uusi tegevusi, ideid ja inimesi ning vastutavad nende tegevuste elluviimise eest. Maja residentkunstniku positsioon on sellisel kujul Eestis ainulaadne.

Sveta Grigorjeva ja Jürgen Rooste oma programmist: „Eesmärgi saavutamiseks pakume konkreetselt tegutsemisruumi, erinevaid kohtumis- ja loomisvorme, formaalsest väljapoole jäävat haridusprojekti ning sellele kõigele ka meedia- ja avaliku suhtluse tuge/platvormi. Selleks lükkame käima „vaba Pinna“ projekti, mis võimaldab ruumipuuduses vaevlevatel (vabakutselistel) lavakunstnikel leida aeg ja paik, kus oma loovprojekte arendada. Lisaks laiendab STL samal eesmärgil kaasalööjate hulka: me loome eesti (lava)kunstnikele ühise tegutsemise ruumi, mille eesmärgiks on eri loomealade põimimine, interdistsiplinaarse koostöö innustamine – spetsiaalsed sündmustesarjad, „tutvumisõhtud“ ja ühistegevused erinevate alade kunstnikele, ekstra silmas pidades õpilasi-üliõpilasi. Sellelt pinnalt laiendab STL ka kunstnike ühiskondliku, sotsiaalse, poliitilise (ühis)reageerimise võimekust ja võimalusi, lisaks välja arendades seda toetavaid meedia- ja avaliku suhtluse väljundid/kanalid.“

Sõltumatu Tantsu Lava uute majaresidentide eesmärk on kasvatada STL lähema kahe hooajaga nähtavaks ja ühiskondlikult mõjukaks eri kunstivaldkondi, laiemat hulka loovate alade esindajaid ühendavaks katusorganisatsiooniks, mis räägib kaasa ühiskonnas toimuvaga.