Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Sõltumatu Tantsu Lava kutsub töötuppa

25.05.2015 17:28

Töötuba „Kuidas mängida ja luua üheaegselt” leiab aset 6. ja 7. juunil kell 11–15 Sõltumatu Tantsu Laval. Seekord on juhendajaks Ungari koreograaf Márta Ladjánszki, kes keskendub erinevate improvisatsioonitehnikate kasutamisele loomingus. Registreerumine kuni 3. juunini.

Martat huvitab keha ja selle füüsilised piirid ning livemuusika ja koreograafia sümbioos. Töötuba Eestis on suunatud koostööle tantsijatega, kes on huvitatud improvisatsioonist. Nädalavahetuse kestel keskendutakse intensiivselt liikumise materjali leidmisele ja selle loomingulisele lihvimisele.

Márta Ladjánszki
(HU) on tantsija, koreograaf, õpetaja ja L1Assotsiatsiooni kunstiline asejuht. Pärast klassikalise balleti, gümnastika, jazz- ja moderntantsu õppimist Ungaris ja Viinis asutas ta 1996 aastal kaasaegse tantsu teatri KOMPmANIA. Kuni 2002. aastani töötas ta seal tantsija ja kaasloojana ja tegi Ungari tantsumaastikul ka eraldiseivaid loomeprojekte. Seejärel alustas ta soolokarjääri ja on selle vältel võitnud mitmeid auhindu Belgradis, Prahas ja Budapestis ning samuti olnud residentkunstnik nt. CEC ArtsLink, TQW ja danceWeb projektide juures. Aastal 2001 kutsuti ta liituma ühendusega L1 Independent Dancers’ Partnership. Aastal 2011 võttis ta üle ühenduse kunstilise juhtimise ja assosatsiooni nimeks sai L1 Independent Artist Association of Public Utility. Viimastel aastatel on ta hakanud tegema koostööd vabakutseliste kunstnikega ja loonud ka grupitöid.