Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Sõltumatu Tantsu Lava kutsub kandideerima tantsukriitika uurimisresidentuuri

18.08.2022 15:08

STLi uurimisresidentuur võtab seekord fookusesse tantsust kirjutamise, julgustades analüüsima tantsukunsti, nüüdistantsu lavastusi ja koreograafide loomingut. 2022. a. septembrist kuni 2023. a. märtsini toimuvad residentidele regulaarsed kohtumised, mis tutvustavad kaasaegse tantsu spetsiifikat, tantsukriitiku jaoks vajalikke töövahendeid ning võimaldavad süveneda tantsu kui spetsiifiliselt keha- ja liikumispõhise kunstivormi, vaadeldes selle seotust ka teiste etenduskunstide komponentidega.

Tantsukriitika uurimisresidentuuri oodatakse 5. septembrini 2022 kandideerima erinevatest kultuurivaldkondadest nii kogenud kui alustavaid kirjutajad, kes tahaksid avardada oma analüüsivälja just tantsu ja koreograafia kontekstis.

Residentuur toimub osaliselt koostöös kunstiteadlase Maarin Mürgi veetava Proloogkooli Kriitikakooliga, et soodustada arutelu, kirjutajate mõttevahetust ja sisulist tuge. Ühiselt toimuvad sissejuhatav loeng ja väljajuhatav kohtumine ning avalikud, kriitika positsiooni erinevates valdkondades analüüsivad vestlusringid. 

Rohkem infot tantsukriitika residentuurist leiab siit: https://stl.ee/residents/tantsukriitika-uurimisresidentuur-2022-23/

Foto: Kris Moor