Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Sõltumatu Tantsu Lava kutsub arutlema mässust, indiviidist ja subkultuuridest

19.03.2018 16:46

Kolmapäeval, 21. märtsil toimub Sõltumatu Tantsu Laval avatud arutelu mässust, indiviidist ja subkultuuridest, kuhu kogunevad etenduskunstnikud, luuletajad ja kultuurkriitikud. Vestlevad koreograaf ja luuletaja Sveta Grogorjeva, kirjanik Jürgen Rooste, popkultuuriuurija Tõnis Kahu, esseist ja kultuurikriitik Valle-Sten Maiste ja tänavakunstifestivali Stencibility korraldaja Kadri Lind

STL korraldab aruteluõhtu seoses Sveta Girgorjeva uuslavastusega “Rebel Body Orchestra”, soovides lavastuse küsimusi ja teemasid laiendada. Arutelu järgneb "Rebel Body Orchestra" etendusele ning oodatud on kõik huvilised.

Arutelus osaleva esseisti ja kriitiku Valle-Sten Maiste sõnul on mäss eelkõige "vastuseis valitsevatele võimusuhetele, kui elukorraldus on ülekohtune ja teeb liiga". Õhtu jooksul vesteldakse nii individuaalsusest, mässu revolutsioonilisest ja vabastavast küljest kui ka subkultuuridest ja konservatiivsusest ühiskonnas. Eesmärk on tavapärase artist talk’i asemel keskenduda lavastuse loomise algpimpulsiks olnud teemadele ja küsimustele, avardades mässu ja indiviidi kontseptsioone ka tänasesse ühiskondlikku konteksti. 

Arutelu modereerib STL-i projektijuht ja kultuurikriitik Iiris Viirpalu. Arutelust teeb otseülekande ERR-i kultuuriportaal.

"Rebel Body Orchestra" etendub Sõltumatu Tantsu Laval, Telliskivi loomelinnakus 21. ja 22. märtsil ning 4. ja 5. aprillil.

Sõltumatu Tantsu Lava (STL) on teater ja kaasaegse tantsukunsti platvorm Telliskivi loomelinnakus. STL keskendub liikumise ja kehaga tegelevate lavastuste väljatoomisele, mis kasutavad nüüdisetenduskunstile omast väljenduslaadi. Lisaks etendustele toimuvad STL-is töötoad, loomingulised residentuurid, loengud, korraldatakse nüüdistantsu uute tulijate platvormi Premiere ning kunstnike vaba kohtumisplatvormi — ürituste sarja Greenfield. STL on võtnud selge positsiooni Eesti nüüdistantsu arendaja ja valdkondliku eestkõnelejana.
 
Lisainfo arutelu kohta: [email protected]