Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Sõltumatu Tantsu Lava jagab soovitusi kaasaegse tantsu vaatamiseks

29.04.2023 14:17

29. aprill on rahvusvaheline tantsupäev. Sel päeval on kombeks julgustada inimesi osalema erinevatel tantsuüritustel, aga ka mõtlema laiemalt tantsu üle. Sõltumatu Tantsu Lava pani 2023. aasta rahvusvahelise tantsupäeva puhul kokku soovitused, kuidas kaasaegsest tantsu vaadata ja mõista.

Sõltumatu Tantsu Lava on tegelenud tantsukultuuriga aastaid ning puutunud kokku erinevate küsimustega, mis publikul on seda kogedes tekkinud. Enim on inimesi pannud pead murdma mõtisklus: mis on tants? Kas see, mida ma nägin, on tants? Kus on sünkroniseeritud liikumises kehad ja tekkivad kujundid?

Rahvusvaheline tantsupäev tundub sobilik aeg pinged maha võtta ja julgustada kõiki tantsu vaatama, sest võimalusi on selleks rohkem kui algselt tundub. Selleks pani Sõltumatu Tantsu Lava kokku enda ja Helsingi kaasaegse tantsu keskuse Zodiaki mõtted. Samuti said aprilli jooksul nii professionaalid kui ka algajad, nii tantsijad kui ka vaatajad jagada soovitusi ja nippe, kuidas nemad tantsu vaatavad. Kõigest sellest pani STL kokku teeviida, mida saab kasutada abivahendina kaasaegse tantsu kogemisel ja mõtestamisel.

Teeviidaga saab tutvuda STL-i kodulehel: https://stl.ee/tantsu-teeviit/

Pildil Keithy Kuuspu lavastus "Läbi kukkumine". Foto: Alana Proosa